ТОП-10 найбільш продаваних кросоверів в Україні у 2013 році

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Популярність автомобілів класу SUV почалася з 90-х років минулого століття і досягла свого апогею на поточний момент, адже це найбільш динамічний, навіть у кризові часи, клас автомобілів.

  Найменування SUV розшифровується, як Sport Utility Vehicle (дослівно: спортивно-корисний транспортний засіб, а фактично – автомобіль з кузовом універсал і збільшеним дорожнім просвітом). Незважаючи на різницю в конструкції, в усному мовленні нерідко називається джипом. Головна відмінність від позашляховиків: SUV не є повноцінними усюдиходами, тому часто комплектуються переднім приводом у базових комплектаціях.

  SUV за більшістю характеристик аналогічні легковим автомобілям, але мають більшу універсальність. Їх "універсальність" обумовлена ​​здатністю виконувати різні завдання, в тому числі не властиві легковим автомобілям: перевезення великої кількості пасажирів, перевезення габаритних вантажів (як універсали), буксирування важких причепів, рух по бездоріжжю (як позашляховики).

  Розібравшись з визначенням найбільш популярного на сьогодні класу автомобілів в усьому світі, перейдемо до рейтингу лідерів продажів 2013-го року в Україні. У цьому нам допоможуть дані щодо реєстрації нових автомобілів від інформаційного агентства Автоконсалтинг за 7 місяців цього року.

  Лідером з продажів став KIA Sportage з середньомісячним показником 286 автомобілів і стартовою ціною в 198 тис. грн за бензиновий двигун з переднім приводом на "механіці" і 209 500 грн з дизельним мотором. Успіх моделі обумовлений трьома факторами: яскравий і агресивний дизайн, доступна ціна, цікавий дизельний двигун об’ємом 1,7 літра з витратою в 6,3 літра по місту.

  На другому місці – законодавець моди у світі SUV – компанія Nissan з моделлю Qashqai і середньомісячними продажами у 259 автомобілів. Цікаво, що "кочівник" пропонує як п’ятимісну версію за стартовою ціною від 180 640 грн, так і семимісну версію вартістю 198 230 грн. Обидві версії в базовій комплектації оснащуються 1,6-літровим бензиновим мотором, переднім приводом і, природно, механічною трансмісією. Максимальна ціна досягає 266 тис. за версію з дволітровим бензиновим двигуном і варіатором. Рецепт успіху моделі – це широкий вибір комплектацій, прийнятна ціна і сучасний дизайн.

  "Бронзову" нагороду заслужив один зі старожилів класу – Toyota RAV 4. Її продажі в новому кузові почалися з першого березня цього року і досягли показника в 234 автомобіля на місяць. Тішить, що нове покоління популярного "кросовера" від Тойота пропонує в Україні дизельний двигун, який може комплектуватися як "механікою", так і "автоматом". Стартова ціна складає 248 940 грн за версію з переднім приводом і бензиновим мотором, максимальна ж ціна сягає 362 000 грн за версію з "варіатором". Популярність цієї моделі обумовлена, в першу чергу, появою нової моделі і широким діапазоном пропозиції.

  На четвертому місці Nissan Juke, який вразив всіх своїм дизайном і продовжує радувати доступною ціновою політикою. Стартова ціна у 153 070 грн "продає" цього року в Україні по 222 машини на місяць. Звичайно, крім ціни, на боці "жука" грає яскравий дизайн і діапазон пропонованих комплектацій.

  Renault Duster, незважаючи на рекламний слоган, ("скандально доступний"), коштує в "базі" 155 тис. грн з бензиновим і 155 500 грн з дизельним двигуном. Доступна ціна, хороша геометрична прохідність і утилітарність – це переваги моделі Duster. Цікаво, що, крім дизельної і бензинової версії, можна придбати автомобіль і з газобалонною установкою, що, безумовно, позитивно впливає на продажі.

  На диво, на шостому місці опинилася модель Hyundai Santa Fe, найбільший за розмірами учасник рейтингу. Він пропонується за ціною 255 200 грн і за рахунок цього продає 170 автомобілів на місяць. Основоположним чинником успіху є комбінація великих розмірів автомобіля з доступною ціною, адже на ринку немає нічого дешевшого з такими розмірами салону.

  Володарем сьомої позиції стала всім відома Lada Niva або, як її називають, Lada 4х4. Природно, за продажі в 167 автомобілів на місяць варто бути вдячним тільки ціні у 99 770 грн за тридверну версію і 117 770 – за подовжену п’ятидверну.

  На восьмому місці – Ssang Young Korando з показником у 165 автомобілів на місяць. Цікаво, що назва моделі перекладається з корейської мови як "гордість Кореї", і тішить споживача сучасним дизайном, потужними двигунами і доступною ціною від 159 900 грн.

  Передостаннє місце в десятці найпопулярніших займає новий Ford Kuga, який пропонує стартову ціну в 262 990 грн за економічний дизельний мотор. Середньомісячні продажі склали 157 автомобілів завдяки цікавому дизайну екстер’єру та інтер’єру, економічним моторам і маркетинговій активності компанії Вінер у просуванні даної моделі.

  Замикає наш рейтинг модель Nissan X-Trail, що приносить безперечне лідерство в командному заліку. Стартова ціна у 233 640 грн, можливість купити автомобіль з переднім приводом, широкий вибір комплектацій, наявність дизельного двигуна, спільно привели до продажів у 143 автомобілі на місяць і закріпили за моделлю місце в десятці.

  Резюме: на ринку SUV перемагають компактні розміри, цікавий дизайн і залежність ціни від набору одержуваних споживачами благ. При цьому ціна не є головним показником, адже Нива не продається найкраще.

  Корреспондент

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150