Водіям можуть дозволити їхати «на червоне»

Опубліковано:

У Верховній Раді України 15 травня зареєстрований проект закону (№6443), яким передбачені  внесення змін до Закону України «Про дорожній рух».

Зокрема, автори законопроекту пропонують дозволити водіям здійснювати поворот на червоний сигнал світлофора – причому, не тільки направо, а й навіть наліво. Головна мета – розвантажити дороги. Крім того, водії економлять час, пальне, автомобілі менше забруднюють атмосферу, вважають законотворці.

Нагадаємо, що в Україні з початку 2000-х дозволено поворот направо на червоний сигнал за наявності спеціальної таблички с зеленою стрілкою і за умови, що транспортний засіб не створює перешкод іншим учасникам руху.

А тепер водіям можуть дозволити виконувати цей самий маневр і без такої стрілки. Подібні «вольності» вже не перший рік застосовуються в різних штатах США, Канаді, а також в Китаї та Південній Кореї.

Щоправда, виконувати поворот на червоний сигнал – праворуч і ліворуч (в останньому випадку при виїзді на дорогу з одностороннім рухом) дозволяється за певних умов. Перша з них – не створювати перешкод для інших учасників руху. Друга – обов’язкова зупинка транспортного засобу перед початком маневру. Повертати не можна і за наявності заборонних знаків, як це практикується у США

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: