Що варто знати про спеціальний пристрій, яким фіксуватимуть швидкість на дорогах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фіксація має попередити правопорушення і знизити швидкість руху на окремих ділянках

  8 жовтня на українські дороги повернулися радари. Патрульна поліція починає використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam у тих місцях, де найчастіше трапляються ДТП, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

  Про це пише СТИК з посиланням на Радіо НВ.

  Неможливе втручання

  Інспектор не має доступу до системи і не може видалити деякі моменти самостійно

  Портативний пристрій будуть використовувати виключно на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки. Перелік таких місць буде у відкритому доступі на сайті патрульної поліції.

  У місцях фіксації порушень швидкісного режиму перебуватимуть службові транспортні засоби з увімкненими маячками синього кольору.

  Прилад містить спеціальну систему шифрування даних. Неможливим є втручання у ці дані, які створює прилад. Інспектор не має доступу і не може видалити деякі моменти самостійно. Прилад містить лічильник зафіксованих правопорушень. Наші відділи моніторингу будуть постійно контролювати відповідність кількості зафіксованих правопорушень”, – розповів Білошицький.

  На думку правоохоронців, така фіксація має попередити правопорушення і знизити швидкість руху на окремих ділянках. У Києві обрали дві ділянки: проспект Миколи Бажана та проспект Перемоги. В інших регіонах поки визначили 21 ділянку, серед яких траси Київ-Чоп, Київ-Одеса, Київ-Ягодин, Одеса-Новоазовськ тощо.

  Про пристрій

  TruCam – це лазерний вимірювач швидкості з режимом відеофіксації. Основна відмінність пристрою від інших, що він використовує не радіохвилю, а світловий промінь – лазер. Він дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.

  Відомості про дату, час і координати автомобіля автоматично надходять від вбудованого у прилад GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 м. В автоматичному режимі під час перевищення транспортним засобом ліміту швидкості TruCam робить фотознімок. Це відбувається на відстані близько 70 м.

  На одну флеш-карту максимально накопичується 40 тис. фото або 16 тис. відеороликів порушень. В автономному режимі від акумулятора прилад може працювати до 15 годин. Дані вимірювання захищені від видалення та модифікації, оскільки проводиться опломбування флеш-карти. Також виконуються відповідні протокольні процедури, пов’язані з обігом і зберіганням носіїв суворої звітності.

  Юридичні проблеми

  За перевищення швидкості на понад двадцять кілометрів на годину передбачено штраф 255 грн

  Порушують зараз усі, тому що за це не карають, сказав керівник громадської організації Київ автомобільний Олексій Мкртчян. Наразі у поліції є 25 радарів. Цього замало, адже тільки на Київ їх повинно бути близько тисячі, вважає Мкртчян. Не зовсім зрозуміло також, за яким принципом у Нацполіції визначали ділянки, де використовуватимуть TruCam.

  Усе залежить від того, як радари будуть використовувати. Адже за однією з версій вони повинні працювати в автоматичному режимі, а за іншою – можуть використовуватися за старою методикою ДАІ – стоятимуть на дорозі, фіксуючи та зупиняючи водіїв, розповів адвокат із захисту прав водіїв Вадим Володарський.

  Якщо це буде стара процедура зупинки і винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, не зміниться нічого. Якщо буде автоматична фіксація, то виникне декілька юридичних проблем.

  Це пов’язано з тим, що в Україні такої практики ще не було. Як буде передаватися інформація про правопорушення – це питання не вирішене. По-друге, у законі нині прописано, що відповідальність за правопорушення несе власник авто, а не той, хто здійснив правопорушення.

  Спочатку потрібно навести лад у сфері досудового слідства і оформлення протоколів патрульною поліцією”, – сказав Володарський.

  Протягом цього тижня патрульні будуть використовувати TruCam тільки у пілотному режимі.  Від сьогодні і до кінця тижня водіям, які порушили, будуть виносити попередження. Однак уже з 15 жовтня будуть штрафувати.

  За перевищення швидкості на понад двадцять кілометрів на годину – то це штраф 255 грн, на понад п’ятдесят кілометрів на годину – 510 грн.

  (Visited 66 times, 1 visits today)
 • 180x150