В першому кварталі місцеві бюджети отримали 15 млн. грн. податку на нерухомість

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області за січень – квітень 2017 року до місцевих бюджетів сплачено 15,4 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 6,2 млн. грн. перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

  Із загальної суми надходжень значну питому вагу – 14,5 млн. грн. становлять кошти, сплачені  юридичними особами. Фізичні особи з початку року спрямували до бюджету 0,9 млн. грн.

  Довідково:

  З 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким було внесено зміни в частині адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

  Зокрема, гранична ставка податку на нерухомість становить 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр (торік – 3%). Ставки на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад.

  Суб’єкти декларування – юридичні особи самостійно визначають суму податку на нерухоме майно за 2017 рік та перераховують її в бюджет. Щодо фізичних осіб, які мають у власності нерухомість, що підлягає оподаткуванню, то податкове зобов’язання їм визначають органи ДФС та до 1 липня надсилають повідомлення про сплату належної суми.

  Громадяни мають право провести звірку з органами ДФС стосовно об’єктів нерухомості та їх площі для правильного нарахування суми податку. Для цього їм потрібно звернутися до Центру обслуговування платників та звірити наявну в органах ДФС інформацію щодо належного їм майна.

  Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які мають у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м.

  Разом з тим, громадяни, які мають у власності житлову нерухомість, зокрема квартиру загальною площею понад 300 кв. м., або будинок площею більше 500 кв. м., зобов’язані сплатити додатково 25 тисяч гривень.

  Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

  – фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

  – юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *