Результати проб води з Домбровського кар’єру оприлюднили у Калуській міськраді

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На виконання електронної петиції мешканців міста Калуша, які звернулись до влади з проханням визначити придатність технічних водойм Домбровського кар’єру для купання, а також визначити наявність чи відсутність лікувальних властивостей у вищевказаних розсолів на організм людини, за дорученням міського голови Ігоря Матвійчука, у квітні були відібрані проби води з Домбровського кар’єру, шламонакопичувача та хвостосховища №2, інформує «СТИК» з посиланням на «Вікна».

  Проби відправили до Аналітичного центру науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків), атестованого в державній метрологічній системі на право виконання вимірювань.

  Результати хімічного аналізу проб води, зокрема на вміст важких металів і токсичних металоїдів, показують несуттєвий рівень забруднення. Випадки перевищення гранично-допустимих концентрацій відсутні, йдеться у результатах відібраних проб на сайті Калуської міської ради.

  Загальне забруднення води з затопленої частини Домбровського кар’єру і хвостосховищ ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана» важкими металами і токсичними металоїдами порівняно з 2012 роком значно зменшилось. Скоріше за все — за рахунок переходу до складу донних відкладень.

  З неорганічних речовин тільки броміди (2 клас небезпеки) демонструють суттєве перевищення ГДК. А саме — від 39,4 ГДК до 254 ГДК.

  Броміди посилюють процеси гальмування в корі головного мозку, зменшують м’язовий тонус, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень.

  Результати хімічного аналізу проб води на вміст, зокрема, гексахлорбензолу та хлорорганічних пестицидів, теж демонструють несуттєвий рівень забруднення.

  За результатами аналізу ідентифіковано та визначено лише незначні кількості гексахлорбензолу та продуктів його розкладу. Концентрація жодної з цих проаналізованих проб не перевищує відповідних ГДК.

  Повний звіт щодо відібраних проб читайте за посиланням.

  (Visited 96 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *