На Прикарпатті експерти прогнозують відновлення старих нафтогазових свердловин

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Громади на території яких видобувають нафту і газ будуть зацікавлені у розробці нових родовищ та відновлення старих, переконані експерти регіональної «Ініціативи прозорості у видобувних галузях України».

  Директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш вважає, що прийнятий з 2018 року законопроект про децентралізацію ренти вплине на інвестиційний клімат у нафтогазовій галузі:

  «Наступного року 5%  ренти від загального користування надрами повернуться у місцеві бюджети. Для Івано-Франківської області, за приблизними підрахунками, це – 100 млн гривень. Зрозуміло, що районна влада чи громада села будуть зацікавлені у пошуку нових та відновлення старих свердловин, бо це збільшення податкових надходжень у бюджет та додаткові робочі місця».

  За ці кошти, які також акумулюватимуться у районний та обласний бюджет, влада може консервувати небезпечні свердловини, а частину грошей спрямовувати на вирішення інших екологічних питань, пише КУРС.

  Експерт «Ініціативи прозорості у видобувних галузях України» Ігор Рибіцький зазначає:

  «Тенденція до спаду обсягів буріння на Прикарпатті спостерігається протягом останніх десятиліть. Чимало приватних компаній, отримавши ліцензію на видобуток нафти або газу, не ведуть буріння. Натомість, обладнання простоює, виникає екологічна небезпека, а ще кваліфіковані працівники лишаються без постійного заробітку. Люди повинні слідкувати, чи здійснюються розвідувальні роботи, чи фактично ведеться видобуток на їхній території».

  Громадськість завдяки міжнародній ініціативі прозорості у видобувних галузях отримала доступ до інформації про податкові надходження та обсяги видобутку тієї чи іншої компанії, про кінцевих власників, додає Максим Карпаш:

  «Більшість видобувачів подали звіти за результатом своєї діяльності. Доступ до інформації в інтернеті вільний, є компанії, які подали не усі дані, громади сіл, містечок можуть вимагати від них повної звітності».

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *