Вода в прикарпатських річках в задовільному стані

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У грудні минулого року в Івано-Франківській області відібрано та проаналізовано 4 проби поверхневих вод, з них 2 проби, що відбираються щомісячно в районах питних водозаборів, а саме: у річках Бистриця Надвірнянська в с. Черніїв и Бистриця Солотвинська в с.Скобичівка та 2 проби, що відбираються щоквартально – у річках Прут у м. Яремче та Любіжня в смт Делятин.

  Як повідомляє обласне управління водних ресурсів, стан води в усіх річках області задовільний і характеризується середньостатистичними значеннями показників якості.

  Вода в річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська, що є джерелами питного водопостачання м.Івано-Франківська, є чистою, вміст заліза та показник БСК5 знизилися, проте незначно піднявся вміст амоній-іонів. Відповідно до Методики води в річках є ІІ класу якості, 2 категорії і за станом є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті».

  У створі на р.Прут в порівнянні з попереднім кварталом спостерігається підвищення вмісту амоній-іонів, показників ХСК та БСК. Відповідно до Методики екологічної оцінки води в річці Прут є ІІІ класу якості 4 категорії і за станом води є «задовільні», за ступенем чистоти – «слабко забруднені».

  Стан води в річці Любіжня не змінився. За екологічною класифікацією води в річці є ІІІ класу якості 4 категорії і за станом є «задовільні», за ступенем чистоти – «слабко забруднені».

  (Visited 62 times, 1 visits today)
 • 180x150