На прикарпатських річках триває спад води

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківське обласне Управління водних ресурсів повідомило про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в регіоні в період з 18 по 24 січня.

  Зокрема, середня кількість опадів за тиждень склала в басейні:

  – р. Дністер – 10 мм;

  – р. Прут – 18 мм.

  Протягом звітного періоду на більшості річок області переважав спад рівнів води 1-40 см. На окремих річках області спостерігався підйом 1-54 см.

  За звітний період зміна рівнів води склала:

  – на р.Дністер (-2-10см), на його притоках (-14+9см);

  – на р.Прут (-18+8см), на його притоках (-21-0см).

  Найбільші підйоми рівнів води спостерігалися:

  18.01. – на р. Прут – 39 см;

  – на р. Черемош – 17 см;

  22.01. – на р. Дністер – 54 см.

  Станом на 8:00 24.01.18 р. на ріках області відмічались коливання рівнів води -6+6 см.

  Небезпечних подій (забруднення, пошкодження, руйнування, затоплення, підтоплення, аварій) на водогосподарських та водних об’єктах не виникало.

  Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд, які знаходяться на балансі облводресурсів за звітний період не зареєстровано.

  Протипаводкові споруди працювали в проектному режимі, за виключенням тих, які були пошкоджені паводками з 2008 по 2014 роки (окремі ділянки 70 захисних споруд загальною довжиною 23,2 км), а тому забезпечити надійний захист від шкідливої дії високих вод не в змозі.

  Експлуатаційні служби міжрайонних управлінь водного господарства працювали в повсякденному режимі, виконували доглядові роботи на міжгосподарських меліоративних мережах та об’єктах протипаводкового захисту.

  Аналітично-диспетчерський центр облводресурсів та диспетчерські служби підвідомчих управлінь працювали у робочі дні в режимі повсякденної діяльності та вихідні дні в режимі чергування, забезпечуючи своєчасну інформацію про водогосподарську обстановку Кризовому центру Держводагентства, управлінню з питань цивільного захисту облдержадмі-ністрації та аналітично-диспетчерському центру облводресурсів.

  Інформації про відхилення від норм гідрохімічної, гідро-екологічної, санітарно-епідеміологічної, інженерно-геологічної обстановки на річках та водоймах області, а також гідрогеологічної обстановки в зоні впливу водогосподарських об’єктів не надходило.

  Відповідно до Програми моніторингу лабораторія облводресурсів проводить спостереження за станом поверхневих вод.

  Протипаводкові роботи на території області проводились на 5 об’єктах.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150