У Грузії заборонили одноразові поліетиленові пакети

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У 2019 році взагалі заборонять виготовлення поліетиленових пакетів - фото 1

  З 1 жовтня 2018 року в Грузії вступають в силу нові регуляції, спрямовані на зниження забруднення навколишнього середовища.

  Про це пише Грузия Online.

  У країні забороняється виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів товщиною менше 15 мікрон. Крім того, тепер виробники зобов’язані наносити логотип і назву компанії на кожен пакет.

  З квітня 2019 року виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів будь-якої товщини в Грузії будуть повністю заборонені. Реалізовувати в країні можна буде тільки біорозкладні пакети.

  У разі порушення правил суб’єкти будуть оштрафовані на 500 ларі (близько 200 доларів), а їхні товари – конфісковані. Повторне порушення передбачає штраф в 1000 ларі (понад 380 доларів).

  Біорозкладність означає здатність органічних матеріалів розпадатися на екологічно безпечні речовини за допомогою бактерій або інших біологічних процесів. Потрапивши в землю, такі пакети розкладаються приблизно за 24 місяці і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

  Період розкладання поліетиленових пакетів – понад сто років. Відразу після використання поліетиленові пакети перетворюються на відходи, які згодом викликають забруднення ґрунту і води. Великою проблемою є і те, що не відбувається повна переробка пластикових відходів.

  Як відомо, Єврокомісія хоче зобов’язати держави-члени зменшити використання пластикових пакетів для харчових продуктів та стаканів для напоїв.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150