На вершині гори Піп Іван створять Карпатський екологічний центр

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Пов’язане зображення

  На базі обсерваторії на горі Піп Іван, що на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей, створять Карпатський екологічний центр, повідомили на урядовому порталі.

  Відповідний договір був підписаний заступниками Міністра освіти та науки, Міністра екології та природних ресурсів, ректором Прикарпатського національного університету та директором Карпатського національного природного парку, пише Стик з посиланням на Український інстерес.

  Мета Карпатського екологічного центру – збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природної та культурної спадщини Чорногірського масиву. Там, зокрема, будуть проводити фоновий екологічний моніторинг та наукові дослідження, потрібні для збереження дикої природи.

  Довідка: гора Піп Іван (Піп Іван Чорногі́рський або Чорна Гора) — одна з найвищих вершин українських Карпат. Її висота 2028 метрів.

  На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, яку частково відновили та використовують, як туристичний притулок, відомий під назвою “Білий слон”.

  Варто зазначити, що вершина гори вкрита переважно субальпійською рослинністю, чагарниками ялівцю сибірського, рододендрона карпатського, сосни гірської, а на схилах — ялинові ліси (до висоти 1500—1600 метрів). Також на вершині росте наскельниця лежача, що покриває значні простори. Цвіте з травня по серпень.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150