В області збудують молочно-товарний комплекс

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На позачерговому засіданні колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк поінформував колег, членів колегії, та прикарпатських журналістів про пропозицію угорської компанії, «уповноваженої від Євросоюзу співпрацювати з країнами Східної Європи», надати Івано-Франківщині кредит для спорудження в області молочно-товарного комплексу на 9 тисяч голів великої рогатої худоби. На такому комплексі передбачається переробка молока, а також відходів (органічних добрив) на газ та електроенергію.

  Як зазначалося, запропонований угорцями кредит розрахований на 10 років, під 6% річних, з відстрочкою виплати на рік після завершення будівництва. 

  «Я вважаю, що будувати такий комплекс в одному місці недоцільно, – зазначив Михайло Вишиванюк. – Те, що він потрібен області, – сумнівів не виникає ні в кого. Умови цілком сприятливі, тим більше, що угорці пропонують нам відстрочку виплати кредиту на рік. Якщо ви підете на цей проект, зазначив голова ОДА, звертаючись до голів РДА, ми отримаємо 10 тисяч телят. Тому паралельно слід подумати про відгодівельний комплекс. Це має бути замкнутий цикл. З урахуванням того, що ні облдержадміністрація, ні районні державні адміністрації цей комплекс будувати не будуть, це завдання для приватних структур, бізнесу».

  На колегії прийняли рішення «рекомендувати головам райдержадміністрацій терміново провести районні наради за участю сільськогосподарських виробників і визначитися, який район готовий приступити до вирішення цього питання».

  За словами голови ОДА, «було б добре розділити комплекс на чотири частини і побудувати його у різних районах області». Для прикладу Михайло Вишиванюк запропонував Снятинський, Городенківський, Коломийський та Рогатинський райони, «адже там є кормова база».

  Прозвучала пропозиція від голови Тлумацької РДА Василя Сеніва – для будівництва згаданого молочно-товарного комплексу використати земельну ділянку в Обертині, на якій колись планувалося будувати свинокомплекс.

  Як наголосив Михайло Вишиванюк, до наступного четверга область має представити угорській стороні техніко-економічні обгрунтування. Відповідальні за цей інвестиційний проект заступники голови ОДА Василь Брус і Руслан Гусак.

  «Ми мали б можливість забезпечити повністю виробництво молока в області, щоб не возити з Харкова молоко, сир, сметану», – підкреслив на завершення колегії Михайло Вишиванюк, і додав, що з порядку денного не знято також питання про завезення на Прикарпаття худоби з Австралії. 

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150