ДТЕК допомагає розвивати соціальне підприємництво у містах присутності

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ДТЕК, Фонд Східна Європа, Сокальська агенція регіонального розвитку та Британська рада в Україні оголосили про старт нового соціального проекту. Мета проекту, в який ДТЕК інвестував 1 млн грн, це – підвищення конкурентоспроможності територій присутності ДТЕК через зміцнення їх економічного потенціалу та розвиток соціального підприємництва.

  У рамках проекту будуть створені агентства місцевого економічного розвитку та виділені кошти на створення та розвиток соціального підприємництва. Все це сприятиме розвитку малого бізнесу та збільшенню кількості робочих місць для вразливих категорій населення. Проект буде реалізовано в містах присутності ДТЕК: Бурштин (Івано-Франківська область), Добротвір (Львівська область), Ровеньки, Свердловськ (Луганська область), Добропілля, Курахове, Зугрес (Донецька область), Зеленодольськ (Дніпропетровська область) та Енергодар (Запорізька область).

  Соціальне підприємництво – нове явище для України. З одного боку воно сприяє розвитку бізнесу та створенню робочих місць, а з другого – допомагає вирішувати гострі соціальні проблеми та здійснювати підтримку вразливих груп населення. Партнери будуть навчати бажаючих створити соціальне підприємство, надавати методичну підтримку при підготовці бізнес-планів та популяризувати цей напрямок через мережу консультаційних та ресурсних центрів за результатами конкурсу кращі бізнес-плани отримають фінансування для створення соціальних підприємств або розвитку вже існуючих.

  Сьогодні старт проекту дав майстер-клас одного з відоміших експертів соціального підприємництва у Великобританії Фрієра Спреклі, який приїхав на запрошення Британської Ради в Україні.

  Також у рамках проекту будуть створені Агентства місцевого розвитку, основною метою роботи яких стане визначення найгостріших проблем для пілотних місць, пошук шляхів їх вирішення, залучення інвестицій, а також розвиток малого та середнього бізнесу.

  За словами Вікторії Гриб, керівника департаменту зі сталого розвитку ДТЕК, такі Агентства надзвичайно важливі, в першу чергу, для створення нових робочих місць, що, в свою чергу, дозволить покращити рівень життя населення та знизити соціальні ризики для містоутворюючих підприємств. «Ми розуміємо, що без розвитку суспільства довгостроковий розвиток нашого бізнесу є неможливим, саме тому ми продовжуємо збільшувати обсяги фінансування соціального розвитку міст, де живуть наші співробітники та їх сім’ї. Але це має стати системною взаємодією, яка, перш за все, включатиме в себе розвиток бізнес середовища», – зазначає Вікторія Гриб.

  «Цей проект є унікальним, оскільки саме поняття «Соціальне підприємництво» є новим для України. Модель соціального підприємництва передбачає впровадження бізнес-підходів для вирішення гострих соціальних проблем. Фонд Східна Європа впевнений, що цей інноваційний проект допоможе створити нові робочі місця, дасть поштовх для розвитку малого бізнесу в регіонах та буде сприяти покращенню якості життя соціально незахищених верств населення. Ми вдячні нашим партнерам, особливо ДТЕК, за підтримку», – зазначив Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

  Така унікальна комплексна модель, що включає елементи навчання, популяризацію, надання фінансування та створення інфраструктури для реалізації пріоритетних проектів соціально-економічного розвитку зможе забезпечити результативність реалізації проекту та закладе фундамент для сталого розвитку місцевих громад територій приступності ДТЕК.

   

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150