З 1 грудня при зміні оператора зв’язку не доведеться змінювати номер

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗ), затвердила остаточний варіант правил надання цієї послуги, що дозволяє оперативно і безкоштовно міняти оператора. Втім учасники ринку вважають, що впровадити послугу в термін нереально, і сподіваються, що Мін’юст не затвердить документ, пише "Коммерсант-Украина".

  Положення про надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним телефоном НКРЗ затвердила вчора фактично без змін. Послуга буде безкоштовною для абонентів – для її активації достатньо буде відправити SMS або заповнити заявку на сайті "приймаючого" оператора. Після цього перехід абонента повинен бути здійснений із моменту реєстрації заяви.

  Абонентам фіксованого зв’язку, які в перспективі теж зможуть отримувати таку послугу, доведеться зачекати – "Укртелеком" та група Vega (входить до СКМ) змогли переконати регулятора, що не мають технічної можливості її впровадження через велику кількість застарілих комунікаторів. Фіксовані оператори можуть почати надавати послугу не пізніше 1 січня 2015 року, а обов’язковою вона стане лише з 2025 року.

  Мобільні оператори мають претензії до положення, оскільки більшість їх пропозицій у НКРЗ не врахували. Учасники ринку вимагали, щоб при зміні оператора інформували не лише "приймаючу" сторону, а й нинішнього оператора. Вони також пропонували заборонити цю послугу для тих клієнтів, що обслуговуються неавторизовано.

  НКРЗ більшість претензій назвали надуманими. "Це не пропозиції до документа, а нічим не обґрунтовані побажання компаній, яким впровадження MNP просто невигідно, оскільки це посилить конкуренцію і вимагатиме додаткових інвестицій", – заявляв минулого тижня член комісії Ігор Сиротенко.

  Впровадження послуги перенесення номера, пише видання, не призведе до суттєвого перерозподілу часток ринку між мобільними операторами – за різними оцінками, послугою навряд скористається більш ніж 10% абонентів.

   

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150