Порошенко так і не українізував “ROSHEN”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про це свідчать дані кількамісячного моніторингу продукції у супермаркетах активістами Громадянського руху “Відсіч”.

  Зокрема, дані останніх двох масових рейдів активістів супермаркетами Києва, Львова та Донецька і Донецької області 18 березня та супермаркетами Києва 28 квітня показали статистику не на користь української мови.

  Так, березневий моніторинг показав, що лише 37%, 38% та 36% обгорток продукції “ROSHENу” були надруковані українською мовою у Києві Львові та Донецьку й Донецькій області відповідно, решта – майже виключно російською мовою.

  Квітневий моніторинг у Києві показав, що ситуація фактично не змінилася: 39% продукції з українською обгорткою, 51% – з російською, 5% – двомовна і стільки ж – латинськими літерами.

  Такі статистичні дані не є точним відображенням ситуації щодо мови етикеток “ROSHENу”, проте вони показують загальну тенденцію – попри обіцянки Петра Порошенка, “ROSHEN” не збирається повністю українізовувати свою продукцію, призначену для продажу в Україні.

  Взимку 2012 року громадськість України розгорнула в інтернеті через соціальні мережі широку кампанію проти того, що всі обгортки продукції “ROSHEN” почали випускатися замість української – російською мовою. Петро Порошенко нібито зреагував на реакцію громадськості, скликавши Раду директорів, яка прийняла рішення повернути українську мову призначеній для продажу в Україні продукції “ROSHENу”. Однак, попри заяви П. Порошенка про те, що “українські товари на українському ринку мають бути українською мовою”, що “ROSHEN” – це не просто бізнес, це один з брендів України в світі”, що “питання, які стосуються мови, суверенітету і територіальної цілісності – це державні питання”, продукція “ROSHENу” і досі продовжує випускатися в Україні в російськомовних обгортках.

  Майдан

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150