Антимонопольники вимагають від МТС, Київстару і Life) не підвищувати тарифи без згоди абонентів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Антимонопольний комітет України наказав операторам мобільного зв’язку вжити заходи щодо одержання згоди споживачів на зміну умов надання певних видів послуг, зокрема, умов тарифних планів.

  Про це йдеться на Урядовому порталі з посиланням на прес-службу Антимонопольного комітету.

  "Останнім часом до Антимонопольного комітету України надходили численні скарги громадян на операторів ринку мобільного зв’язку, зокрема на три провідні компанії на ринку. У зв’язку з цим, комітетом було проведено відповідне розслідування, результати якого показали наявність неправомірних, на думку комітету, дій операторів мобільного зв’язку", – інформує відомство.

  Згідно з інформацією АМКУ, найпоширенішими з порушень є: підвищення щоденної та щомісячної абонентних плат; необхідність поповнення рахунку на встановлену ціну, як умова для відновлення можливості користуватися всім обсягом послуг; переведення на інший тарифний план споживачів послуг мобільних операторів, зокрема без попереднього повідомлення абонентів; підвищення плати за з’єднання; встановлення мелодії замість гудка без попереднього повідомлення абонентів та зняття з їх рахунку плати за цю послугу; зміна вартості послуги тощо.

  Прес-служба АМКУ наголосила, що до обов’язків операторів входить інформування громадян у засобах масової інформації та/або на своєму веб-сайті щодо зміни тарифів, тарифних планів, які встановлюються ними самостійно, не пізніше ніж за сім календарних днів до їх зміни.

  "Два оператори укладають з такими абонентами публічні договори, третій – договори приєднання, які відповідно до цивільного законодавства встановлюють права та обов’язки сторін", – зазначають в Антимонопольному комітеті.

  Згідно з цими договорами операторам забороняється вносити до договору положення, що передбачають отримання та/або сплату споживачем послуг, які він не замовляв, а також положення, які передбачають умови, що ставлять сторони договору у нерівне становище, обмежуючи чи погіршуючи тим самим права споживача у порівнянні з визначеним законодавством.

  ipress.ua

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150