Українські депутати запропонували скоротити робочий день

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До Верховної Ради України внесено законопроект, який скорочує максимальну тривалість робочого тижня з 40 до 38 годин. З такою ініціативою виступили депутати від опозиційної «Батьківщини» Олександр Турчинов та Андрій Павловський.

  Політики запропонували внести зміни до Трудового кодексу, посилаючись на «європейські стандарти». У пояснювальній записці до документа сказано, що роботодавці в даний час використовують «формалістичний» підхід до розрахунку робочого часу. Так, початком робочого дня вважається той момент, коли трудящий безпосередньо приступає до виконання своїх обов’язків. «Між тим виснажлива дорога в задушливому, переповненому людьми громадському транспорті до місця роботи на початку робочого дня і додому в кінці робочого дня, як правило, в години пік, коли в містах на дорогах скупчуються пробки, часто відбирає дві-три години законного відпочинку» , – стверджують автори документа, відзначаючи, що ця обставина заважає продуктивній роботі.

  Втім, їх ініціатива навряд чи зможе істотно змінити ситуацію, бо за стандартною «п’ятиденкою» робочий день у разі прийняття закону скоротиться в середньому на півгодини. Коментуючи запропонований законопроект, Павловський заявив, що він є відповіддю опозиції на ініціативи олігархів, які лобіюють збільшення робочого тижня в країні до 48 годин.

  У березні 2013 року Турчинов і Павловський вже вносили до Ради законопроект, пов’язаний з трудовим законодавством. Депутати пропонували збільшити тривалість щорічної оплачуваної відпустки з 24 до 28 календарних днів. У квітні цей документ підтримав комітет з питань соціальної політики та праці, проте в парламенті він поки не розглядався.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150