Азаров гарантував американцям видобуток сланцевого газу в Україні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Уряд забезпечить виконання всіх внутрішньодержавних процедур для підписання угоди про розподіл продукції від видобутку газу з компанією ExxonMobil.

  Як повідомили «Коментарям» у прес-службі уряду, про це заявив прем´єр -міністр Микола Азаров у середу під час зустрічі з делегацією компанії.

  «Наш уряд приділяє дуже велику увагу цій угоді, і ми гарантуємо, що забезпечимо всі внутрішньодержавні процедури для її здійснення», – зазначив Микола Азаров.

  Нагадаємо, 30 серпня прем´єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом зазначив, що Україна зацікавлена ​​в енергетичному співробітництві з США, і уряд зробить все можливе, щоб американські компанії ExxonMobil і Chevron якнайшвидше почали видобуток сланцевого газу в Україні.

  Як повідомляли «Коментарі», уряд розраховує підписати угоду про розділ продукції (УРП) з видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря до кінця вересня.

  Раніше в Кабміні граничним спроком підписання угоди про розділ продукції з ExxonMobil з розробки Скіфської площі називали серпень.

  Нагадаємо, в серпні минулого року Україна вибрала переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції щодо Скіфської вуглеводневої площі (шельф Чорного моря) пул компаній у складі компаній ExxonMobil Exploration and Production Ukraine BV (Нідерланди), Shell, Petrom (Румунія, дочірня компанія австрійської OMV) і НАК «Надра України». У конкурсі також брала участь російська Lukoil Overseas.

  За оцінками Кабміну, інвестиції в Скіфську площу шельфу Чорного моря складуть $10-12 млрд. Щорічний обсяг видобутку газу на ділянці може досягти близько 3-4 млрд м3.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150