Розкриття махінацій Курченко дозволить наповнити держбюджет на близько 2 млрд грн, – нардеп

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Протягом 2012 і 2013 рр. на території України діяли контрабандні схеми і махінації з заниженням митної вартості нафтопродуктів, які призвели до втрат держбюджету приблизно на 2 млрд грн, які здійснювалися через структури, наближені до голови наглядової ради ГК "ВЕТЕК" Сергія Курченко. Про це повідомляє прес-служба народного депутата фракції "Батьківщина" Ігоря Васюника.

  Згідно з повідомленням, у 2013 р. на територію України у митному режимі "транзит" було завезено понад 100 тис. т нафтопродуктів, які пізніше не вивозилися за межі України.

  "Схема "перерваного транзиту" – це злочинна схема. Товар потрапляє на територію України як транзит, але за її межі не вивозиться, а потрапляє на внутрішній ринок. Така схема дозволяла не платити податок на додану вартість і акцизний податок. За моєю інформацією близько 80 тис. т нафтопродуктів, ввезених за такою схемою, знаходиться на Одеському НПЗ", – йдеться в повідомленні нардепа.

  У той же час, махінації з заниженням митної вартості нафтопродуктів полягали в тому, що при ринковій вартості дизпалива на рівні 1,26 дол/кг митне оформлення здійснювалося за вартістю 0,56-0,9 дол/кг, а при ринковій вартості бензину на рівні 1,4 дол/кг митне оформлення було по вартості 0,84-0,99 дол/кг За попередніми підрахунками, втрати держбюджету можуть становити до 1,3 млрд грн.

  Звернемо увагу, що як заявив нардеп, махінації в таких обсягах не могли відбуватися без участі Міндоходів.

  РБК

 • 180x150