Коломойський хоче приєднати до Дніпропетровщини три райони Донецької області

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський звернувся до уряду з пропозицією віддати під юрисдикцію Дніпропетровщини три райони Донецької області. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан, пише ZN.UA.

  "Наш губернатор вийшов з пропозицією до центральної влади, зокрема до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та голови Держказначейства Тетяни Слюз, про те, що частину територій Донбасу було б логічно перепідпорядкувати Дніпропетровської області", – сказав він.

  За його словами, мова йде про тимчасову міру і стосується прилеглих до Дніпропетровської області районів, де вже не ведуться бойові дії, і які контролюють українські війська. Маються на увазі Олександрівський, Велико-Новоселківський та Червоноармійський райони Донецької області.

  "Сьогодні ми в змозі технічно і фізично налагодити життя на цих територіях. Забезпечити соціальні виплати і всю фінансову складову. Ми реально опрацювали це питання з казначейством і готові через свої канали і свою мережу забезпечити і налагодити всі бюджетні виплати. Для цього, звичайно, казначейству необхідно зробити певні субвенції на наші рахунки. Ми ж готові через них направити виплати людям, які зобов’язані отримувати соціальну допомогу", – пояснив заступник Коломойського.

  За його словами, в іншому разі цим районам грозить повний розвал соціальної системи, оскільки там багато шахтарів, що сидять на дотаціях, – "а це інваліди, які можуть залишитися без шматка хліба".

  "Більше того, ми готові налагодити там функціонування державних органів. Для цього, звісно, потрібні певні повноваження. Що не по душі багатьом чиновникам з Києва. Ми офіційно звернулися до Арсенія Яценюка, проте поки не отримали відповіді", – заявив він.

  У свою чергу, віце-прем’єр міністр Володимир Гройсман дав зрозуміти, що Кабмін ще не прийняв остаточного рішення з цього питання: "Ми ще не отримали листа Ігоря Валерійовича. Звичайно, ми будемо розглядати ефективність подібної пропозиції. Хоча зараз ми досить успішно переводимо рахунки і вирішуємо проблеми зайнятих терористами міст у межах їх областей. Так що поки коментувати нічого".

   5 канал

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150