Міжнародний економічний форум відбувся в Івано-Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Перший Літній економічний форум в Івано-Франківську спричинив зацікавлення представників ділових кіл. Зокрема, підприємці побачили в ньому майданчик для дискусій та корисних знайомств, — розповідає співорганізатор форуму Юрій Соловей.

  «Чесно кажучи, ми навіть і не очікували, що така велика кількість людей відгукнеться на наше запрошення. Ми очікували, що десь буде орієнтовно 70–80 представників бізнесу, як бачимо — понад 120 людей сьогодні відгукнулися. Мова йде про те, що запити підприємців, представників бізнесу на подібного роду обговорення є дуже високий. Будемо запрошувати щороку різні глобальні інвестиційні компанії з одного боку, з іншого боку представників нашого бізнесу для того, щоб налагоджувати партнерство і створювати нові робочі місця», – говорить Юрій Соловей, співорганізатор міжнародного економічного форуму.

  На Форум прибули також торгові представники посольств країн Євросоюзу. Зокрема, Австрії, яка займає п’яте місце за обсягом іноземних інвестицій в Україну.

  «Що стосується Івано-Франківщини, то тут діє 18 компаній з Австрійським капіталом і загальний обсяг інвестицій складає не багато нажаль — 10 мільйонів доларів. Це є менше 2% від загального обсягу, але ми сподіваємося, що ця цифра буде зростати», -розповіла Надія Богатиренко, представниця посольства Австрії.

  Сподіваються на співпрацю з підприємцями та владою Прикарпаття і представники Словаччини. Попри географічну близькість наших територій, вони суттєво відрізняються в економічному потенціалі. Тож інвестори спочатку намагаються вивчити, що саме буде для них найбільш вигідним та корисним.

  «Нас цікавлять такі галузі, які цікавлять тут цей регіон. Ми реагуємо на потреби цього регіону. Ми не можемо просто прийти зі своїми пропозиціями, котрі би були абсолютно не адекватні до цього регіону. На мою думку, регіон Івано-Франківськ похожий на сусідні регіони, потреба в інфраструктурі, енергоефективність, розвиток сільського господарства»,- ділиться враженнями представник словацького консульства Александер Шкурла.

  У той же час майбутня євроінтеграція України може стати серйозним викликом для місцевого бізнесу, вважає представник потужної Львівської компанії Володимир Глащенков. Адже конкурувати з підприємствами Європи зможуть тільки ті, хто дотримуватиметься міжнародних стандартів ведення бізнесу.

  Організатори форуму сподіваються, що вже наступного року під час зустрічей представники українського бізнесу зможуть поділитися не лише своїми проблемами, але й позитивним досвідом роботи у структурі відкритого європейського ринку.

  Галичина

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150