Як заробити мільйон на YouTube?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Щоб дістати відповідь на це запитання, важливо зрозуміти, що таке YouTube сьогодні у глобальному та російськомовному інтернет-просторі. Кому й навіщо він може знадобитися?

  Повніше зрозуміти масштаби того, що відбувається, дають змогу цифри і факти:

  4 млрд – денна кількість переглядів на YouTube;
  1 млрд унікальних користувачів у всьому світі щодня (56 країн, 61 мова);
  100 годин відео завантажують щохвилини;
  1 млн партнерів, які отримують прибуток.

  YouTube – уже друга найбільша у світі пошукова система після Google. YouTube – поки що друга за кількістю користувачів соціальна мережа після Facebook, а в США серед підлітків 12–15 років – уже мережа №1 (згідно з даними The Futures Company в липні 2013-го).

  Серед партнерів YouTube такі імена, як Associated Press, CNN, Warner Brothers, Sony Pictures, Universal, BBC Wordwide, DreamWorks, і цей список постійно розширюється. Інтерес найбільших правовласників відеоконтенту простий і зрозумілий – доступ до по-справжньому величезної аудиторії глядачів у всьому світі. Цим же інтересом керуються рекламодавці. На YouTube ви побачите Coca-Cola, Ford, Kia, Pepsi, Procter&Gamble, Adidas, Apple, Microsoft, Samsung і – сюрприз! – Google.

  Сценарій глобального успіху YouTube реалізується і в російськомовному просторі. За даними самого YouTube, щомісяця сервіс відвідує 56 млн унікальних користувачів у Росії і 14 – в Україні. Відвідуваність можна зіставити з обсягом усієї інтернет-аудиторії.

  YouTube сьогодні – це розгалужена екосистема, яка об’єднує глядачів, творців відеоконтенту, рекламодавців та агентства для задоволення їхніх творчих і бізнес-цілей.

  Кому потрібен YouTube?

  Якщо спростити, то можна виділити чотири типи кріейторів на YouTube.

  1. Представники Generation C. Ідеться, як правило, про молодих людей віком 13–35 років. Їх вирізняє глибока інтернет-залученість, широка мережа соціальних контактів в онлайні. Це відеоблогери, для яких створення відеоконтенту – природна частина їхнього способу життя.

  2. Другу групу умовно назвемо маркетологами. По суті, йдеться про компанії, які використовують маркетинговий потенціал YouTube для просування своїх основних продуктів. У цих хлопців важке контентне завдання. Їм потрібні вірусні відео для максимальної кількості якісних рекламних контактів.

  Одна з найкращих команд у цій категорії в Procter&Gamble – понад 400 млн переглядів сумарно за всіма продуктами компанії на YouTube.

  3. Контентні професіонали. Тут усе просто: кіно, музичні кліпи, новини, спорт тощо. Це творці відео, для яких YouTube є одним із каналів поширення їхнього контенту.

  В Україні зі зрозумілих причин найяскравіші кейси – новинні. Наприклад, Еспресо ТV і «5 канал» є в ефірному, кабельному і супутниковому ТБ. При цьому глядач може дивитися ефір онлайн на YouTube.

  4.YouTube-студії. Бурхливий розвиток YouTube призвів до того, що з’явилися команди, які створюють відеоконтент спеціально для цієї платформи. Ці люди знають, що й навіщо вони роблять. Загалом – майже акули YouTube-бізнесу.

  Keddr.com – це таке позитивно-креативне geek-ком’юніті. Хлопці роблять YouTube-проект, присвячений оглядам електронних ґаджетів і так далі. У ролику за дві хвилини ви дізнаєтеся, що таке Keddr і як вони пройшли шлях від 0 до 154 000 підписників.

  Чому YouTube цікавий бізнесу?

  Охоплення. Величезна аудиторія YouTube заманює і спокушає. Говорячи про рекорди, прийнято починати з Фелікса Арвіда Ульфа Чельберга. Фелікс – геймер зі Швеції, він більш відомий YouTube-спільноті як PewDiePie. Феліксу 25, і в його однойменного YouTube-каналу – PewDiePie – у мільйонах підписників більше, ніж йому років, – 28 млн. Не обговорюючи творчість молодого шведа, можна сказати, що його аудиторія більша, ніж населення багатьох держав, зокрема і рідної йому Швеції.

  Найбільший за кількістю підписників український канал – Rozetka.ua – з аудиторією 409 000. Подивіться промо-відео каналу. Як на нього не підписатися?

  Аналітика. Якщо ви мали справу з Google Analytics, вам не потрібно пояснювати корисність цього інструменту. Так от, є YouTube Analytics, який виконує схожі завдання для YouTube-каналу, що й Google Analytics для звичайного сайту. Власникам каналу доступні унікальні дані про підписників, перегляди, доходи, демографічні характеристики аудиторії та багато іншого. Усе це дає змогу детально оцінювати поточну ситуацію і приймати правильні рішення.

  Звичайно, рекламодавці в YouTube можуть так само професіонально управляти своїми кампаніями.

  Захист авторських прав. Будь-який контент, опублікований в Інтернеті, потенційно є об’єктом порушення авторських прав його правовласника. YouTube не був би частиною Google, якби не запропонував своє розв’язання цієї проблеми. Спеціальний алгоритм відстежує цифрові відбитки аудіо-візуальних творів на всіх каналах YouTube. Якщо виявлено контент, захищений авторськими правами, до копій застосовують правила, встановлені правовласником оригінального контенту.

  Дохід. Основне джерело доходу на YouTube – реклама. Ви напевно бачили відеорекламу на початку перегляду ролика чи банери, які з’являються. Є й інші види рекламних оголошень.
  Рекламний ланцюжок такий: рекламодавець розміщує своє оголошення на YouTube. YouTube показує оголошення потрібній рекламодавцеві аудиторії. Отримані доходи від реклами YouTube ділить із власниками каналів, на контенті яких було показано це оголошення.

  Формула: дохід = CPM (англ., вартість за 1000 переглядів) * кількість переглядів/1000.
  CPM залежить від багатьох факторів. Найзначиміші – аудиторія і сезонність. Цей показник на YouTube коливається, як правило, у проміжку від $0,5 до десятків доларів.

  Настав час відповісти на запитання, винесене в заголовок. Для цього звернімося ще до одного YouTube-рекордсмена. Відео GANGAM STYLE недавно подолало позначку в неймовірні 2 млрд переглядів. Достеменно відомо, що вже в січні 2013-го рекламний дохід цього відео на YouTube становив $8 млн.

  Як кажуть, заздрити – погано. Зате добре прагнути до кращого. І якщо бізнес на YouTube приваблює вас, нині саме час починати.

  Як почати будувати бізнес у YouTube?

  Проекти на YouTube існують за тими ж законами, що й будь-який інший бізнес. Звісно, зі своїми нюансами. Ось десять кроків для старту на YouTube (умовно послідовні):

  Оцініть ринок.
  Поставте мету.
  Визначтеся з форматом присутності на YouTube – самостійно чи у складі партнерської медіамережі.
  Створіть маркетингову стратегію.
  Створіть контентну стратегію.
  Зафіксуйте функції та ролі команди проекту.
  Створіть план реалізації.
  Зверстайте бюджет.
  Сформулюйте KPIs.
  Врахуйте підводні камені – авторське право, принципи співтовариства YouTube.

  Якщо, прочитавши це, ви позіхаєте, – не робіть. Просто почніть сьогодні й навчіться діставати задоволення від процесу. Практика показує, що цей підхід теж працює.

  Микола Рогінец,  Форбс

  (Visited 44 times, 1 visits today)
 • 180x150