НБУ визнав банк-гігант “Надра” банкрутом

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Банк "Надра" віднесений до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, розміщеному на офіційному сайті відомства.

  Банк "Надра" входить до складу Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа.

  Як пояснили в Нацбанку, основною причиною віднесення банку "Надра" до категорії неплатоспроможних є його недокапіталізація у відповідності з вимогами стрес-тестування, передає ТСН.

  Регулятор зазначає, що 99% всіх вкладників банку "Надра" мають вклади у межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.

  "Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади тільки в межах суми, гарантованої Фондом", – сказано в повідомленні НБУ. Водночас, загальний об’єм усіх виплат вкладникам банку "Надра" складе понад 3,6 млрд грн.

  НБУ зазначає, що віднесення банку "Надра" до категорії неплатоспроможних стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації у 2009 році".

  Регулятор підкреслив, що призначення тимчасової адміністрації було викликано, зокрема, ризиковою діяльністю попереднього менеджменту, "який не забезпечив якісного управління банком і фактично довів його до банкрутства".

  Банк "Надра" входить до складу Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа. За активами, за підсумками 2014 року, банк входив в категорію найбільших і займав 11 місце в рейтингу.

  Як повідомлялося раніше, українські банки завершили минулий рік зі збитками у 53 мільярди гривень. 40% збитків припадають на неплатоспроможні фінустанови.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150