СБУ розслідує привласнення російською компанією підприємства у Калуші

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба безпеки України викрила багатоходову протиправну оборудку, внаслідок якої російська компанія "Лукойл" незаконно отримала у власність нафтохімічний комплекс ВАТ "Оріана", що у Калуші, та завдала багатомільйонних збитків державному бюджету.

  У 2000-му році, зважаючи на збитковість "Оріани", а також відсутність власної сировини для переробки, держава вирішила залучити для оздоровлення підприємства приватного інвестора. Для цього спільно з ТОВ "Лукойл-Нафтохім" на базі "Оріани" було створено ЗАТ "Лукор". Російська компанія заплатила за участь у бізнесі 100 мільйонів доларів США власними цінними паперами. Встановлено, що реальна вартість цінних паперів російської компанії становила лише 27 мільйонів доларів США. Тож державі завдано збитків в особливо великих розмірах.

  Крім того, інвестор мав погасити кредит у розмірі, еквівалентному 170 мільйонам євро, який раніше державне підприємство "Оріана" отримало для модернізації виробничих потужностей. Зобов’язання не було виконано, а позика перед одним з європейських банків була повністю сплачена за рахунок державного бюджету.

  З метою встановлення повного контролю над нафтохімічним комплексом службові особи Фонду державного майна, ВАТ "Оріана" та ЗАТ "Лукор" у 2004 році незаконно передали його новому підприємству, підпорядкованому російській компанії "Лукойл". Таким чином держава втратила будь-який вплив на стратегічно важливе підприємство.

  Відкриття та розслідування кримінальних проваджень за цим фактом неодноразово блокувалися високопосадовими урядовцями колишньої влади.

  Наразі головним слідчим управлінням СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України, триває слідство.

  ГК

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150