Життєві стратегії Івано-Франківська немислимі без розвитку його індустрії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тему промислового розвитку Івано-Франківська протягом тривалого часу не обговорювали на рівні ні міста, ні ОДА. Обласний центр Прикарпаття успадкував від радянської економіки чимало промислових об’єктів. Багато з них потребували технологічного переобладнання, а інколи й цілковитого перепрофілювання діяльності. На жаль, через чверть століття після розвалу СРСР відбулася значна деіндустріалізація міста. Якщо 1990 року в промисловості працювало 36 відсотків працездатних його жителів, 1998 — трохи більше 23, то 2013-го — лише близько дев’яти відсотків. Десятки тисяч іванофранківців залишились без роботи, місцевий бюджет — без податків, споживчий ринок заполонили товари іноземного виробництва. А тенденції щодо забудови промислових зон торгово-розважальними комплексами або житловими кварталами тривають. Якщо влада не втрутиться у ситуацію, то через десятиліття про індустріальний потенціал обласного центру можна буде дізнатися переважно з підручників історії, пише "Галичина".

  Отож зібралися було науковці, представники виконавчої влади та бізнес-середовища за круглим столом «Промисловість Івано-Франківська: проблеми і перспективи», організатором якого виступила громадська організація «Поступовий гурт франківців», щоб оцінити сучасний стан економіки та виробити бачення місця й ролі виробничих галузей у його життєвих стратегіях.

  Експерт Асоціації міст України, розробник стратегії міст України Галина Васильченко вважає, що Івано-Франківськ не розвивається, а товчеться на одному місці.

  «Маючи дуже серйозний потенціал наукових розробок у місцевих ВНЗ та на підприємствах, місто їх не використовує. Ані в стратегії розвитку міста, ані в стратегії розвитку області», — сказала Галина Васильченко.

  За її словами, наше місто затиснуте, обмежене в території. Тому потрібні інноваційні технології розвитку — як в архітектурно-будівельному ландшафті, так і в економічному розвитку.

  Голова правління Івано-Франківського локомотиво-ремонтного заводу Ярослав Ленів зазначив, що тепер чимало йдеться про малий та середній бізнес, але ніхто не каже про проблеми великого бізнесу. «Реально наповнити бюджет може тільки великий бізнес. У нас є дуже багато проблем, до яких нікому немає діла. Це податок на землю, трактування податку на нерухомість, нічого не змінилось у роботі фіскальних органів, які йдуть з певними завданнями на підприємства. Ми б дуже хотіли, щоб працювала економіка, але немає внутрішнього ринку, немає збуту продукції», — зазначив Я. Ленів.

  Промисловці від імені Дорадчої ради підприємців при міському голові Івано-Франківська просять голову міста розглянути можливість надання знижки по сплаті земельного податку, за оренду землі та податку на нерухомість. «Великі виробники сьогодні, умовно кажучи, стоять на колінах», — заявив директор ПАТ «індуктор» ігор Волошинюк.

  «Здорожчання продукції закриває для нас і так не надто активний внутрішній ринок. Тому теперішнім завданням є втримати ціни та зберегти ті робочі місця, які маємо», — зазначив Ярослав Ленів. За словами промисловця, івано-Франківський арматурний завод має замовлення лише до березня. «Після березня замовлень нема, чотириста чоловік треба відправляти, скажімо, у відпустку за свій рахунок чи на біржу», — розповів Ярослав Ленів.

  Як сказав голова ГО «Поступовий гурт франківців», депутат обласної ради Сергій Адамович, всі проблеми і пропозиції, виголошені під час круглого столу спробують зібрати в одну резолюцію та донести до влади, щоб у такій співпраці долати проблеми. «Сьогодні ми спробуємо окреслити пропозиції до міської влади і будемо «стукати» у двері щодо кожного проблемного питання. Бо зараз все списують на війну, та рано чи пізно вона закінчиться, а місто повинно розвиватись. І не може бути в місті тільки сфера послуг і торгівлі, а має бути й промисловість», — підсумував Сергій Адамович.

   

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150