Енергоефективні екотехнології – це шлях до енергетичної незалежності України

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За підтримки Івано-Франківських облдержадміністрації та обласної ради, Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» на Прикарпатті відбулася науково-практична конференція на тему: «Енергоефективні екотехнології України».

  Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Кушнір, в області є певні напрацювання щодо використання енергоефективних джерел енергії. Зокрема, завдяки проведеній модернізації блоків на Бурштинській теплоелектростанції вдалося наростити виробничі потужності та зменшити обсяги споживання палива і викидів в атмосферу. На Калуській ТЕЦ в минулому році завершено переведення генеруючого обладнання на вугілля. Активно впроваджуються технології використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії на підприємствах агропромислового комплексу, у деревообробній та будівельній галузях.

  «В умовах дефіциту енергоносіїв питання збалансованого розвитку енергетики України визначає незалежність нашої країни, − зауважив Володимир Кушнір. – У сучасних реаліях стратегічними завданнями можна визначити ефективне виробництво енергії, енергозбереження в усіх сферах та широке використання альтернативних і відновлювальних джерел енергії».

  На переконання учасників конференції, питання щодо використання енергоефективних технологій є надзвичайно актуальним, і Прикарпаття у цьому плані має вагомий науково-технічний і виробничий досвід. Зокрема, ВО «Карпати» займається виготовленням енергозберігаючої продукції (енергозберігаючі світлодіодні світильники), яка є конкурентоспроможною на європейському ринку. В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу активно розробляються інновації у сфері енергозаощадження та енергоефективності. Науковці закладу розробили прилад для контролю за якістю природного газу.

  На конференції йшлося також про використання енергоефективних технологій в агропромисловому комплексі. А це стосується виготовлення медичних препаратів для лікування хворих на цукровий діабет на основі топінамбуру та відновлення родючості грунтів.

  На обговорення учасниками науково-практичної конференції було представлено ряд проектів щодо енергетичного використання біомаси та технологій «холодної плазми», а також альтернативних та відновлювальних джерел енергії.

   

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150