Заборгованість із заробітної плати на Франківщині зменшилася на 57 відсотків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На черговому засіданні Івано-Франківської обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, розглянули питання про стан виконання завдань Уряду щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, розташованих на території області, в тому числі підприємствах-банкрутах.

  Як повідомила заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Ярослава Ульванська, завдяки спільним діям усіх гілок влади впродовж 2015 року виплачено 9,4 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Станом на 1 січня 2016 року борги перед працівниками області зменшились на 57 відс. і склали 4,2 млн. грн. проти 9,7 млн. грн. на початок минулого року.

  Повністю ліквідовано заборгованість перед працівниками комунальних підприємств. Відсутні борги в бюджетній сфері. Затверджені графіки щодо скорочення боргів з оплати праці економічно активними підприємствами виконано. Як наслідок – за темпами погашення боргів з оплати праці область посіла друге місце серед інших регіонів України.

  Однак, все ще існує проблема виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах-банкрутах. У структурі загальної суми боргу по області на ці підприємства припадає 80,3 відс. або 3,3 млн. гривень. Про ситуацію, що склалась на підприємствах-банкрутах, доповіла начальник відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції в області Л.Гой. Зокрема, вона інформувала, що в 2015 році погашено заборгованість із заробітної плати на ПДП “Спецгеологорозвідка” (1155,6 тис. грн.), ДП “Рогатин-Водоканал” (70 тис. грн.), завершено ліквідаційну процедуру та списано борги на ЗАТ “Колопапір” (656,8 тис. грн.).

  Виконано взяті зобов’язання щодо погашення боргів з оплати праці арбітражними керуючими державного підприємства “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” О.Гунчак (залишок боргу – 5,7 тис. грн.), ПрАТ “Зірниця” В. Ловасом (залишок боргу – 4,5 тис. грн.), на 86,4 відс. зменшилась заборгованість перед працівниками ВАТ “Оріана” (19,7 тис. грн.).

  Поряд з цим, учасники засідання відзначили, що затверджені графіки погашення заборгованості із заробітної плати не виконано арбітражними керуючими ПП “Спіка” (493,5 тис. грн., І.Хлібейчук), ТзОВ “Бовісан” (13,4 тис. грн., В. Ловас), ТзОВ “Коломия-м’ясо” (10,9 тис. грн., А.Микитюк), ПП “Томметал” (100,9 тис. грн., М. Стрельников, м.Чернівці) та ПП “Городенківський завод нестандартного обладнання” (59,5 тис. грн., О.Сидорак, м. Львів). Основними причинами існування заборгованості є затягування процедур банкрутства у зв’язку з постійною зміною арбітражних керуючих, а також відсутність активів та майна на цих підприємствах.

  У ході засідання відзначено ефективну роботу Городенківської райдержадміністрації (Б.Кобилянський), виконавчих комітетів Калуської (І. Матвійчук) і Бурштинської (Р.Джура) міських рад щодо погашення боргів з оплати праці.

  За підсумками засідання відділу з питань банкрутства головного управління юстиції в області доручено провести нараду з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості із заробітної плати, а також зобов’язано арбітражних керуючих вжити дієвих заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, особливу увагу зосередити на підприємствах, де процедура банкрутства триває більше 2 років.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150