Рада знизила ставки акцизу на старі авто

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада прийняла законопроект, яким до 31 грудня 2017 року значно знижуються ставки акцизного збору на вживані легкові автомобілі, повідомляє Кореспондент.net з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  За відповідний законопроект проголосували 237 народних депутатів.

  Згідно з внесеною до другого читання поправкою, закон набуває чинності з першого числа місяця, що йде за місяцем його опублікування.

  Документом пропонується внести зміни до Перехідних положень Податкового кодексу, згідно з якими ставки акцизного збору на вживані авто будуть знижені в 2-28 разів (до 0,102-2,2 євро за 1 куб. мм об’єму циліндрів двигуна) залежно від виду транспортного засобу і потужності його двигуна.

  У пояснювальній записці до законопроекту №3251, авторами якого є близько ста народних депутатів, зазначалося, що на тлі девальвації гривні і падіння купівельної спроможності населення значно знизилися продажі автомобілів, що призводить до скорочення робочих місць як у виробництві, так і в продажах авто і зниження надходжень до бюджету.

  Водночас експерти зазначають, що високі ставки акцизного збору були практично єдиним бар’єром, що перешкоджає масовому ввезенню в Україну вживаних легкових автомобілів.

  За розрахунками аналітиків AUTO-Consulting, з прийняттям законопроекту розмитнення вживаних автомобілів значно подешевшає.

   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150