Маєте податковий борг – буде і податкова вимога

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що при виникненні податкового боргу відповідно до п. 59.3 ПКУ боржнику надсилається податкова вимога.

  У відомстві зазначили, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

  Податкова вимога повинна містити дані про:

  – факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави,

  – розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою,

  – обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк,

  – попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

  Податківці зауважують, що вона надсилається (вручається) не тільки платникам, яким донараховано суми податків, але також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

  Якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян податкова вимога не надсилається (не вручається). При збільшенні загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

   

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150