Більше мільярда гривень єдиного внеску сплачено страхувальниками Івано-Франківщини

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Протягом січня-квітня поточного року від платників податків Прикарпаття надійшло 1088,3 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 343,9 млн. грн. більше у порівнянні з  відповідним періодом 2016 року. Повідомляє «СТИК» з посиланням на управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

  З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями. Зокрема, фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, що займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані нараховувати та сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, незалежно від того отримували вони дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року чи ні. Розмір мінімального страхового внеску з 1 січня п.р становить 704 гривні на місяць.

  Для фізичних осіб – підприємців, що віднесені до першої групи єдиного податку, сума єдиного внеску не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно сплаченому єдиному внеску (з 01 січня п.р. – 352 грн.).

  Звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *