Більше половини врожаю фруктових плодів, ягід і горіхів втрачено через травневі заморозки

Опубліковано:

Асоціація «Укрсадпром» допускає загальні втрати плодів, горіхів і ягід до 1-1,2 млн тонн у результаті заморозків у травні. Про це заявиа голова асоціації Дмитро Крошка, – передають «Українські новини».

«Цього року загальні втрати плодів, горіхів і ягід можуть досягти 1-1,2 млн тонн, тобто 50-60% від середнього за останні роки обсягу в 2 млн тонн», ― сказав він.

При цьому, за даними асоціації, у центральних і південних областях втрати врожаю ягід становлять до 90%, особливо постраждали Київська, Вінницька, Хмельницька, Львівська, Черкаська, Миколаївська й Запорізька області.

З більшості кісточкових культур в Україні втрати становлять приблизно 80%, втрати яблук, груш ― до 40%, при цьому в деяких господарствах Чернівецької, Вінницької, Черкаської й Миколаївської областей майбутній урожай знищено повністю.

За інформацією «Укрсадпрому», у Барському районі Вінницької області знищено 100% урожаю суниці й близько 90% яблук, у Тульчинському районі ― 90% суниці; у Чернівецькій області ― до 85% урожаю кісточкових, у Київській ― 90% суниці, 100% малини, 70-75% полуниці, 60% ― смородини, у Миколаївській області втрати врожаю яблук, груш, слив, вишень, черешень, абрикос і персиків досягають 90-100%, у Черкаській області морози знищили врожай яблук, у Хмельницькій ― 60% чорної смородини й до 30% яблук і груш.

«Горіхоплодові культури найбільше постраждали в західних і центральних областях їх втрати оцінюються в межах 20%», ― додав експерт.

За його словами, такі втрати не зможуть не позначитися на рівні цін на продукцію в Україні, але експерти поки не конкретизують цінову ситуацію, тому що точніше оцінити ситуацію можна буде в червні.

Блоги

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ

mm
Андрій Карманський

Бій за Івано-Франківськ. Бліц-аналіз.

Вражають масштаби фейсбучної істерики навколо перемоги Руслана