• 180x150
 • Більше половини врожаю фруктових плодів, ягід і горіхів втрачено через травневі заморозки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Асоціація «Укрсадпром» допускає загальні втрати плодів, горіхів і ягід до 1-1,2 млн тонн у результаті заморозків у травні. Про це заявиа голова асоціації Дмитро Крошка, – передають «Українські новини».

  «Цього року загальні втрати плодів, горіхів і ягід можуть досягти 1-1,2 млн тонн, тобто 50-60% від середнього за останні роки обсягу в 2 млн тонн», ― сказав він.

  При цьому, за даними асоціації, у центральних і південних областях втрати врожаю ягід становлять до 90%, особливо постраждали Київська, Вінницька, Хмельницька, Львівська, Черкаська, Миколаївська й Запорізька області.

  З більшості кісточкових культур в Україні втрати становлять приблизно 80%, втрати яблук, груш ― до 40%, при цьому в деяких господарствах Чернівецької, Вінницької, Черкаської й Миколаївської областей майбутній урожай знищено повністю.

  За інформацією «Укрсадпрому», у Барському районі Вінницької області знищено 100% урожаю суниці й близько 90% яблук, у Тульчинському районі ― 90% суниці; у Чернівецькій області ― до 85% урожаю кісточкових, у Київській ― 90% суниці, 100% малини, 70-75% полуниці, 60% ― смородини, у Миколаївській області втрати врожаю яблук, груш, слив, вишень, черешень, абрикос і персиків досягають 90-100%, у Черкаській області морози знищили врожай яблук, у Хмельницькій ― 60% чорної смородини й до 30% яблук і груш.

  «Горіхоплодові культури найбільше постраждали в західних і центральних областях їх втрати оцінюються в межах 20%», ― додав експерт.

  За його словами, такі втрати не зможуть не позначитися на рівні цін на продукцію в Україні, але експерти поки не конкретизують цінову ситуацію, тому що точніше оцінити ситуацію можна буде в червні.

  (Visited 5 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *