Більше половини врожаю фруктових плодів, ягід і горіхів втрачено через травневі заморозки

Опубліковано:

Асоціація «Укрсадпром» допускає загальні втрати плодів, горіхів і ягід до 1-1,2 млн тонн у результаті заморозків у травні. Про це заявиа голова асоціації Дмитро Крошка, – передають «Українські новини».

«Цього року загальні втрати плодів, горіхів і ягід можуть досягти 1-1,2 млн тонн, тобто 50-60% від середнього за останні роки обсягу в 2 млн тонн», ― сказав він.

При цьому, за даними асоціації, у центральних і південних областях втрати врожаю ягід становлять до 90%, особливо постраждали Київська, Вінницька, Хмельницька, Львівська, Черкаська, Миколаївська й Запорізька області.

З більшості кісточкових культур в Україні втрати становлять приблизно 80%, втрати яблук, груш ― до 40%, при цьому в деяких господарствах Чернівецької, Вінницької, Черкаської й Миколаївської областей майбутній урожай знищено повністю.

За інформацією «Укрсадпрому», у Барському районі Вінницької області знищено 100% урожаю суниці й близько 90% яблук, у Тульчинському районі ― 90% суниці; у Чернівецькій області ― до 85% урожаю кісточкових, у Київській ― 90% суниці, 100% малини, 70-75% полуниці, 60% ― смородини, у Миколаївській області втрати врожаю яблук, груш, слив, вишень, черешень, абрикос і персиків досягають 90-100%, у Черкаській області морози знищили врожай яблук, у Хмельницькій ― 60% чорної смородини й до 30% яблук і груш.

«Горіхоплодові культури найбільше постраждали в західних і центральних областях їх втрати оцінюються в межах 20%», ― додав експерт.

За його словами, такі втрати не зможуть не позначитися на рівні цін на продукцію в Україні, але експерти поки не конкретизують цінову ситуацію, тому що точніше оцінити ситуацію можна буде в червні.

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: