Івано-Франківська облрада вимагає перевірити законність продажу Бурштинської ТЕС

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківська обласна рада після тривалої дискусії проголосувала за звернення про необхідність перевірки приватизації Бурштинської ТЕС та виконання інвестиційних зобов’язань власниками.

  У січні 2012 року 45,103% ПАТ “Західенерго” (куди входила і БТЕС) продали DTEK Holdings Limited за 1 млрд 932,1 млн грн. DTEK Holdings Limited Ріната Ахметова була єдиною компанією, яка подала заявку на конкурс, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  Як зазначив депутат облради від “Самопомочі” Тарас Виноградник, минулого року БТЕС мала проблеми зі сплатою податків, з постачанням вугілля. Депутати зверталися до міністерства енергетики і АМКУ з вимогою перевірки виконання власником інвестиційних зобов’язань.

  Якщо ми порушуємо це питання, то маємо знати документи. Ми півтора року витребовували документи, договір був укладений з кіпрською компанією. В додатку були інвестиційні зобов’язання – перелічені, але не була вказана сума інвстицій. Зобов’язання виконувала не кіпрська компанія, яка придбала, а Бурштинська ТЕС. В чому зловживання? НКРЕ встановлювала тариф і закладала в нього частку коштів, які йшли через інвестфонд, завели близько 73 млн грн. В такий спосіб громадяни самі оплатили інвестзобов’язання власників. Відбулося величезне шахрайство, тому що ці кошти мала сплатити приватна компанія-покупець. А гроші витягнули з кишень споживачів. Тому мали би повернути компанію в державну власність. Пропонуємо в зверненні вказати, що пропонується повернути ТЕС у держвласність. Документи подамо депутатам для ознайомлення“, – зазначила голова фракції “ВОЛЯ” в облраді Ольга Галабала.

  Депутат від “Батьківщини” Андрій Іваськів, сам мешканець Бурштина, зазначив, що ТЕС завжди допомагала місту і працювати на станції вважалося престижним. Проблеми почалися, відколи політики запропонували переглянути приватизацію БТЕС,

  Не треба переплітати політику з господарською діяльністю. Люди хочуть одного – зарплат, соціальних гарантій і дихати чистим повітрям. Всі ці рухи незрозумілі про реприватизацію. Треба подивитися, як виконуються зобов’язання ТЕС перед працівниками із зарплати – ці питання турбують громаду в першу чергу, решта на задньому плані“, – сказав “батьківщинівець”.

  Міський голова Бурштина Роксолана Джура згадала, як “Самопоміч” скликала в місті мітинги за повернення ТЕС в державну власність.

  На мітинги приходили близько 100 чоловік, а місто має 15 тисяч 600. Я буду говорити від імені тих містян, які не пройшли на мітинг. За останній рік відбулося 4 страйки на підприємстві. Я шаную позицію керівництва ТЕС, які не розігнали жодного мітингу, і позицію депутатського корпусу Бурштинської міськради. Депутати міськради і голова Бурштина включені в комісію ВРУ, яка буде з’ясовувати питання приватизації і виконання інвестзобов’язань“, – зазначила міський голова.

  Значно критичнішим був представник профспілки станції.

  21 вересня 2011 року на 45 років Ахметову подарували 45% акцій Бурштинської ТЕС. Сьогодні ви прийняли рішення відмовити регіоналу у видобутку надр. У нас 12 блоків, тільки на двох встановлено обладнання очисне, решта 10 – без. Правильно говорили, що чорний дим. Людей скорочують скрито. В бригаді було 12 чоловік, зараз 6. Обслуговували шість блоків, тепер 12. Охорона, бухгалтерія, госпвідділ – виведені в аутсорсинг з ТЕС. Люди втратили право на соцпакети. За останні три роки ТЕС показує збитки, в той час як Ахметов з вересня 2016 року заробив мільярд, і всі гроші виведені на Кіпр“, – заявив представник профспілки.

  Директор ДТЕК Бурштинської ТЕС, депутат обласної ради від “Батьківщини” Андрій Шувар вважає, що в питаннях довкола станції “багато спекуляцій”. Він наголосив, що ТЕС працює на газовій групі вугілля і не має стосунку до антрациту з Донбасу, з зони АТО. На підприємстві працюють 1855 осіб, зарплата без затримок. Щодо інвестиційних зобов’язань з реконструкції блоків ТЕС є прогрес: модернізували 5 блоків за два минулі роки. Ще один блок зараз у  реконструкції, буде обладнаний електронним фільтром. За 2016 рік сплачено 400 млн грн податків, з них 300 млн грн – екологічний збір.

  Проект рішення про перевірку приватизації Бурштинської ТЕС за основу підтримали 51 депутат. Ольга Галабала наполягала додати пункт про розірвання договору і повернення ТЕС в державну власність у випадку невиконання власником інвестзобов’язань. Обласна рада підтримала її пропозицію 44 голосами.

  (Visited 88 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *