Підприємства Прикарпаття від початку року сплатили 180 млн. грн. екологічного податку

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За січень-липень 2017 року суб’єкти господарської діяльності Івано-Франківщини за забруднення навколишнього середовища перерахували до бюджету 179,8  млн. грн. екологічного податку.

  Це на 48 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року, пише СТИК з посиланням на Головне управління ДФС в області.

  З цієї суми 143,9 млн. грн. надійшло до місцевого бюджету, решта 35,9 млн. грн. – до державного.

  На сьогодні платниками екологічного податку на Івано-Франківщині є майже 3,6 тисяч юридичних та фізичних осіб регіону, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти чи розміщують відходи.

  Нагадаємо, відповідно до Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для  екологічного податку визначено календарний квартал.

  Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку вважаються за:

  I квартал ц.р.: 10 травня та 19 травня 2017 року відповідно;

  II квартал ц.р.: 9 серпня та 18 серпня 2017 року відповідно;

  III квартал ц.р.: 9 листопада та 17 листопада 2017 року відповідно;

  IV квартал ц.р.: 9 лютого та 19 лютого 2018 року відповідно.

  Якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *