Українські аграрії та промисловці експортуватимуть продукцію в ЕС без мита

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 1 жовтня 2017 року, набули чинності автономні торгові преференції Європейського Союзу для України.

  Про це у спільній заяві повідомили комісар Європейської Комісії Сесілія Мальмстром та заступник міністра економічного розвитку та торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська, передає Урядовий портал.

  Як наголосили посадавці, початок впровадження торгових преференцій ЄС – це добра новина для українських експортерів.

  «Декілька важливих сільськогосподарських та промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита. Це є важливою ознакою триваючої, відчутної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та її реформ», – йдеться в заяві.

  Чиновники зазначили, що Регламент ЄС щодо автономних торговельних преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи митні збори. Це також прискорить ліквідацію ввізних мит ЄС на певні промислові товари, як це передбачено Угодою про асоціацію.

  Зокрема, Україна зможе безмитно експортувати до ЄС більші обсяги такої сільськогосподарської продукції як пшениця, кукурудза, ячмінь, овес, ячмінні крупи та гранули. Це створить можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС. Такі торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

  «Ми вітаємо позитивні наслідки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та її поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), яка є дороговказом для реформ і заохочує торгівлю та інвестиції. У першій половині поточного року, за даними Євростату, торгівля товарами між ЄС та Україною зросла на 23%, а ЄС, у свою чергу, продовжує зміцнювати свій статус найбільшого торговельного партнера України. У цілому, на Європейський Союз припадає близько 40% загального обсягу експорту України, і ми переконані, що це додаткове відкриття можливостей торгівлі створить ще один стимул для зміцнення потужних торговельних зв’язків між ЄС та Україною та підтримуватиме подальшу експансію українського експорту до ЄС, з урахуванням торговельних обмежень, встановлених Росією», – зазначається у заяві.

  Україна та ЄС продовжать спільно працювати з метою забезпечення ще більших можливостей і переваг для бізнесу України та ЄС в рамках ПВЗВТ.

  Додаткова лібералізація для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи почне застосовуватися з 1 січня 2018 року.

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *