Сільськогосподарська кооперація – один з пріоритетів роботи обласної влади Прикарпаття

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківській області функціонують 78 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з яких два – створено в цьому році.

  Про це проінформував директор департаменту агропромислового розвитку обласної держадміністрації Іван Андріїшин.

  Найкращими прикладами ефективної кооперації є:

  – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Чиста Флора» (с. Спас, Коломийського району) – займається виготовленням екологічно чистої продукції (чаїв, лікарських трав’яних зборів тощо);

  – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ЕКОМ» (с. Чесники, Рогатинського району) – молочарський заготівельно-збутовий кооператив. В поточному році  кооперативом освоєно виробництво п’яти видів сирів під брендом «Чесниківський»;

  – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Стандарт» (с. Ільці, Верховинського району) – заготовляє дикоростучі ягоди та надає послуги з сільського (зеленого) туризму та багато інших.

  Варто зазначити, що Уряд затвердив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, згідно якої у наступному році в Держбюджеті передбачається закласти кошти на підтримку фермерських господарств та кооперативів.

  Об’єднання особистих селянських та фермерських господарств у кооперативи дозволить виробленій ними продукції бути конкурентоспроможною як на внутрішньому ринку, так і на зовнішніх ринках, збільшить доходи та покращить добробут їх членів.

  Впровадження кооперації є потужним інструментом ефективного розвитку сільських громад та аграрного сектору регіону в цілому.

 • 180x150