На Прикарпатті досі блокують податкові накладні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 21 листопада, у Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулось засідання громадської ради, під час якого розглянуто питання адміністрування податку на додану вартість, порядок звітування громадських організацій, які не включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також залучення громадськості до конкурсної комісії з відбору осіб на зайняття посад державної служби.

  Як зазначив Голова громадської ради Ігор Вінтонюк, з часу впровадження з 1 липня поточного року автоматизованої системи моніторингу оцінки ступеня ризиків, реєстрації та блокування податкових накладних чимало платників податків стикнулися з проблемами блокування податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

  «За 4 місяці роботи цієї системи деяким з них вдалось вирішити цю проблему. Проте на сьогодні залишається ще чимала кількість платників, особливо це стосується виробників, для яких питання блокування податкових накладних залишається актуальним», – зазначив Ігор Вінтонюк.

  Також Голова громадської ради ознайомив присутніх із листом Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України», в якому узагальнено думку бізнесу щодо необхідності внесення змін до роботи Системи блокування податкових накладних.

  За словами начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірини Столярик, незважаючи на недоліки, сьогодні можна відзначити  ефективність роботи системи моніторингу оцінки ризиків, що призупиняє реєстрацію ризикової податкової накладної. Зокрема, ця система дозволила перекрити можливості для створення фіктивного податкового кредиту з ПДВ, завдяки чому значно збільшились надходження з податку на додану вартість до бюджету.

  «Так, за час роботи системи економічний ефект сягнув 106,3 млн грн, тобто на цю суму система не дозволила суб’єктам господарювання Івано-Франківщини сформувати фіктивний податковий кредит з податку на додану вартість. При цьому середньомісячні надходження ПДВ зросли на 12,9 млн грн, або 13,2% та склали трохи більше 110 млн грн», – зазначила посадовець.

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150