Депутати Франківщини збільшили обласний бюджет на 130%

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли бюджет на 2018 рік, його обсяг складатиме 9,5 млрд грн.

  Як повідомляє прес-служба облради, це на 130% більше, порівняно з 2017 роком.

  В головному фінансовому документі враховано зростання соціальних стандартів, зокрема, збільшення розміру заробітної плати, а також бюджетні запити головних розпорядників коштів. 90,5% фінансового ресурсу обласного бюджету складатимуть субвенції з державної казни, власні надходження обласного бюджету складуть 9,5% або 870 млн грн.

  Найбільше видатків з обласного бюджету передбачено на галузі охорони здоров’я (42%) та освіти (31%). Левову частку цих коштів, за словами фінансиста, складуть субвенції з державного бюджету. Виключно за рахунок власних коштів обласного бюджету фінансуватимуться культура і мистецтво (4%), фізична культура і спорт (2%), соціальний захист і соціальне забезпечення (5%), інші видатки (15%).

  Разом з цим, на реалізацію регіональних програм передбачено 440 мільйонів гривень, бюджет розвитку обласного бюджету складе 42 млн грн, а на ремонт та утримання доріг в області спрямують 14 млн грн. Крім того, з початку наступного року з обласного бюджету фінансуватимуться чотири вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації.

  Натомість, згідно податкового та бюджетного законодавства, у 2018 році зменшиться відсоток відрахувань екологічного податку до обласного бюджету. Якщо раніше він складав 55%, то у наступному році заплановано лише 35%. Відтак, за словами директора департаменту фінансів ОДА Ірини Мацькевич, кошти спеціального фонду обласного бюджету зменшаться на 70 млн грн.

  Окрім цього, обласна державна адміністрація до 15 січня 2017 року має подати на розгляд профільних депутатських комісій пропозиції щодо пооб’єктного розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

  (Visited 44 times, 1 visits today)
 • 180x150