Відбулося засідання тристоронньої соціально-економічної ради та роботодавців Прикарпаття

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Здійснення соціально-економічних реформ пов’язане з загостренням соціальних проблем, конфліктів, розбіжностей, які потребують узгодження інтересів різних соціальних груп та владних структур цивілізованим, безконфліктним шляхом. Інструментом вирішення цієї проблеми слугує соціальний діалог.

  Саме про це йшлося в ході спільного розширеного засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців, пише СТИК з посиланням на прес-службу ОДА.

  Соціальні партнери підбили підсумки реалізації в області основних положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та намітили основні пріоритети спільної діяльності на 2018 рік.

  Учасники заходу відзначили, що в області вибудовано цілісну систему діалогових відносин між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з профспілками та роботодавцями: діють координаційні ради профспілок, забезпечено представництво профспілок та організацій роботодавців у складі колегій облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

  Налагоджено співпрацю облдержадміністрації, Ради профспілок області та обласного об’єднання організацій роботодавців щодо вироблення узгоджених рекомендацій до нормативно-правових актів, які є нагальними для громадськості краю.

  Під час засідання відзначалося, що децентралізація зміщує тематику діалогу з площини суто соціальної до проблем перспективи розвитку регіону і підприємства. Проблемним є той факт, що на рівні районів та міст обласного значення не співпадає структура профспілок та роботодавців. Так, тристоронні ради від сторони профспілок представляють, в основному, бюджетні організації (освіта, медицина, культура, держслужбовці), а роботодавців – виробнича сфера.

  З огляду на це, профспілки відчувають значний «дефіцит» соціальних партнерів на територіальному рівні. Тому сторони домовились у 2018 році продовжити спільну роботу з вироблення узгоджених рішень щодо реалізації завдань, визначених Стратегією розвитку області на період до 2020 року, а також зосередити увагу на підвищенні ефективності діяльності органів соціального діалогу в умовах децентралізації влади через механізм залучення представників територіальних громад до консультацій з питань формування та реалізації на відповідній території державної економічної та соціальної політики, регулювання економічних, соціальних і трудових відносин та шляхів подальшого їх розвитку активізації діяльності територіальних тристоронніх органів на рівні районів та міст обласного значення.

  (Visited 81 times, 1 visits today)
 • 180x150