Децентралізація в дії: місцеві бюджети Франківщини збільшили доходи на 1,5 млрд грн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минулого тижня департамент фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації (ОДА) провів нараду-семінар з головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та представниками їх фінансових служб.

  Як повідомляє відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, захід організований метою забезпечення підготовки та виконання якісних, збалансованих бюджетів ОТГ на 2018 рік.

  Активне впровадження децентралізаційних процесів зумовило значне збільшення місцевих бюджетів. Зокрема, завдяки проведеній Урядом бюджетній децентралізації впродовж 2017 року до місцевих бюджетів області надійшло доходів загального та спеціального фондів (без урахування трансфертів) у сумі 5 млрд 68,5 млн грн, що більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 38,7 відс. або на 1 млрд 414,2 млн грн.

  З них до бюджетів 11 об’єднаних територіальних громад залучено доходів на суму 107,3 млн грн, що на 50,1% або на 35,8 млн грн більше проти відповідного періоду минулого року.

  На 2018 рік передбачається включення до зведеного бюджету області обласного бюджету 14 районних бюджетів, 6 бюджетів міст обласного значення та 23 бюджетів об’єднаних територіальних громад.

  Під час зустрічі фахівці департаменту фінансів розповіли присутнім про особливості початку бюджетної роботи для новостворених ОТГ, зміни до податкового, бюджетного та галузевого законодавства, а також надали вичерпні відповіді на численні запитання представників громад.

  (Visited 51 times, 1 visits today)
 • 180x150