В Польщі розпочали поступову заборону на торгівлю в неділю

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Польщі 1 березня набув чинності закон, який передбачає поступову заборону на торгівлю по неділях у торгових центрах і супермаркетах у 2018-2019 роках, і повну заборону – з 2020 року.

  Згідно із законом з 1 березня 2018 року торгівля вестиметься лише у першу й останню неділю місяця, а у другу і третю – вона буде заборонена, пише СТИК з посиланняи на Укрінформ.

  З 1 січня 2019 року торгівля здійснюватиметься лише в останню неділю місяця. А з 1 січня 2020 року в неділю діятиме повна заборона на торгівлю, за виключенням обраних семи неділь в році. Зокрема, заборона на торгівлю не діятиме у дві неділі перед Різдвяними святами, одну неділю перед Великоднем і в останні неділі січня, квітня, червня і серпня.

  Водночас заборона на торгівлю в неділю не поширюватиметься, зокрема, на ринки з сільськогосподарською продукцією, пекарні, магазини, які спеціалізуються на продажі кондитерських виробів та морозива, квіткові магазини та об’єкти ритуальних послуг. Законом також дозволятиметься торгівля в неділю на вокзалах, аеропортах та автозаправках.

  За порушення цього закону загрожуватиме штраф від 1 тис. до 100 тис. злотих, а за умови систематичного порушення цієї заборони – тюремне ув’язнення. 
 • 180x150