Сьогодні НБУ вводить в обіг нові монети вартістю 1 і 2 гривні (ФОТО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

  Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення, пише СТИК з посиланням на прес-службу НБУ.

  Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко наголосив, що нові монети є дійсним платіжним засобом на території України та обов’язкові: до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів; для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви і для здійснення переказів.

  Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

  «Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу, – наголосив він. – Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, із часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти», – сказав він.

  За його словами заміна банкнот низьких номіналів на монети сприятиме, зорема, досягненню оптимального співвідношення банкнот і монет у обігу, що відповідає сучасним потребам держави та економіки, а також світовому досвіду, який свідчить про те, що номінальні ряди, як правило, налічують у середньому 12 номіналів грошових знаків.

  Зайвенко повідомив про те, що першу партію нових монет у кількості понад 7 млн штук кожного номіналу розподілено між підрозділами Національного банку України для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать українців новими монетами.

  Загалом у цьому році буде відкарбовано близько 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні, які мають забезпечити потреби економіки в цих номіналах та поступову заміну зношених банкнот номіналами 1 та 2 гривні.

  Вага нової монети номіналом 1 гривня становить 3,3 грама, а номіналом 2 гривні – 4 грами. Для порівняння, монета номіналом 1 гривня старого зразка удвічі важча – її вага становить 6,8 грама.

  (Visited 257 times, 1 visits today)
 • 180x150