В Івано-Франківську виникла ще одна проблемна новобудова (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тільки нещодавно у Франківську скінчився скандал із проблемним будинком за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 35а, який зводився будівельною компанією «Галицький двір» без належних дозвільних документів, як уже на черзі стоїть нова проблемна новобудова від тієї ж будівельної компанії.

  Цього разу мова піде про будинок зведений між супермаркетами «Арсен» та «Епіцентр», який отримав попередню поштову адресу Стуса, 30 б. Так саме попередню, але не поштову….

  Історія розпочалася із того, що вказаний будинок, ще 5 років тому на замовлення ТОВ «Західбудінвест Плюс» розпочала зводити приватна фірма «Галицький двір». В процесі будівництва обидві фірми отримали право продавати квартири усім охочим покупцям. Так, згідно договору купівлі-продажу укладеного між ПФ «Галицький двір» та покупцями, термін здачі в експлуатацію вказаного будинку мав бути у третьому кварталі 2016 року. Від того часу пройшло вже понад 2,5 роки, а як то кажуть «віз ще й досі там». Будівельні роботи у будинку не завершені і поштова адреса не присвоєна.

  Обурені покупці забили на сполох та почали систематично звертатись до обидвох компаній ТОВ «Західбудінвест Плюс» та ПФ «Галицький двір», щоб отримати хоч якусь інформацію про термін здачі будинку в експлуатацію, але у відповідь отримали вже традиційний для нашого часу «футбол». Так директор «Галицького двору» Василь Друк усі «стрілки переводить» на компанію «Західінвестбуд Плюс», яка виступала замовником будівництва і всі документи та договори у Івано-Франківській міській раді були оформлені саме на неї. В свою чергу представник й один із засновників «Західбудінвест Плюсу» Любомир Рекрутяк усі звинувачення у бік своє фірми відкидав й повідомляв людям, та журналістам нашого сайту, що завершенням будівництва і здачею будинку в експлуатацію має займатися фірма «Галицький двір». Така ситуація триває уже майже півроку, а тому обурені власники квартир у незданому будинку звернулися до редакції сайту Правда іф, щоб ми допомогли їм розібратися у ситуації, що склалась.

  З моменту звернення обурених людей до нашої редакції минуло вже понад півтори місяці часу, і з того моменту, як ми почали слідкувати за ситуацією, що склалася нічого істотно тут не змінилося.

  Представники обох фірм кожного тижня обіцяють розгніваним людям, що будівельно-оздоблювальні роботи у будинку завершаться із дня-на-день, а будинок здадуть в експлуатацію та присвоять йому поштову адресу уже «наступного тижня». Про те в обіцяні терміни нічого так і не стається і будинок й досі стоїть не введеним у експлуатацію та без поштової адреси.

  Зі слів обурених власників квартир, представник фірми «Західбудінвест Плюс» Любомир Рекрутяк провину у ситуації, яка склалася намагається перекласти на міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа. З його слів, саме пан міський голова не хоче приймати вказаний будинок на баланс міста.

  Любомир Рекрутяк

  Люди також розповідають і про судову тяганину, яка сталася через небажання обох фірм сплачувати необхідні внески.

  Схожу позицію займає і директор ПФ «Галицький двір» Василь Друк, який повідомив, що ситуація зі здачею будинку в експлуатацію зайшла у глухий кут «…тому, що комусь так вигідно. Ви стали заручниками цього». В свою чергу чоловік пообіцяв вирішити цю складну ситуацію упродовж місяця (до кінця січня 2019 – ред.).

  Василь Друк

  Як вдалося з’ясувати нашим журналістам, ситуація ускладнюється ще й тим, що замовник будівництва «Західінвестбуд Плюс» не сплатив усю суму коштів згідно договору про виконання пайової участі замовників будівництва у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

  Так згідно укладеного договору, фірма Любомира Рекрутяка мала сплатити у бюджет міста 202000 гривень такого внеску. На даний час сплачено усього 1160000 гривень.

  Також цікава відповідь надійшла і від Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

  У документі посадовці повідомили, що на даний час жодна із вищезазначених фірм не зверталася до них із проханням присвоїти поштову адресу цьому проблемному будинку.

  Тобто є усі шанси, що люди на початок 2019 року так і не зможуть поселитися, або ж прописатися у своєму законно придбаному житлі…

  P.S. Вивчаючи резюме вказаних фірм та їхніх керівників на сайті «You Control»- сайті, який спеціалізується на збиранні досьє підприємств України для перевірки прозорості ведення ним бізнесу, журналістами було встановлено, що представник «Західінвесьбуд Плюсу» пан Любомир Рекрутяк має відношення до щонайменше 14 фірм, які зареєстровані на території області й займаються зокрема будівництвом та організацією будівництва.

  Серед них такі відомі в місті фірми, як ТОВ «СКС Інвестбуд», «Бетагруп», «Західтрастбуд», «Дельтагруп», «Станіславівміськбуд», «Галбудінвест» та інші

  Тобто пан Рекрутяк мав би бути фахівцем та гарантувати свої клієнтам належним чином та вчасно виконані роботи згідно договорів.

  Мабуть тому людям, які придбали житло у цих фірмах слід добре перевірити чи виконуватимуться оплачені ними роботи згідно договорів купівлі-продажу, зокрема і у великому житловому комплексі.

  Далі буде…

  (Visited 178 times, 1 visits today)
 • 180x150