ЗМІ розповіли про бізнес Ігоря Коломойського в США та переслідування з боку ФБР

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Український мільярдер Ігор Коломойський володіє активами в США, вартість яких може сягати сотень мільйонів доларів. Водночас ФБР порушило справу проти нього за заявою його колишнього бізнес-партнера, який має бізнес у США, пише СТИК з посиланням на Zaxid.net.

  Результат пошуку зображень за запитом "Коломойський"

  Як пише часопис «Новое Время», згідно з даними американського сайту сleveland.com, Коломойський і його партнери у компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скуповування тамтешніх активів Optima витратила близько 250 млн доларів.

  «Головний діамант у клівлендській короні Коломойського – готель Westin на 472 кімнати: Optima купила його у 2011-му за 9 млн доларів у одного з уламків американського банку Lehman Brothers, що обвалився під час фінансової кризи. У реконструкцію готелю Коломойський із партнерами вклали 64,5 млн доларів», – йдеться в статті.

  Партнери Коломойського з інвестицій у США – це Мордехай Корф (Мотті) та Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

  І Корф, і Лейбер живуть у Маямі і склали українському олігарху компанію з інвестицій у такі активи, як нерухомість у Клівленді, сталеливарний комбінат Warren Steel Holdings в Огайо, завод з виробництва засобів для очищення сталі Felman Productions у Вірджинії, а також у низку переробних підприємств, розташованих по всій Америці. При цьому Лейбер навіть входить до наглядової ради «Укрнафти», де міноритарною часткою володіє Коломойський.

  Крім того, у Коломойського в Майамі був актив, у який він інвестував разом з Корфом і Лейбером, – це компанія Georgian American Alloys, що володіє видобутком марганцевої руди у Грузії. Однак у травні 2017 року уряд Грузії фактично експропріював завод. Місцеве міністерство екології призначило туди свого адміністратора, посилаючись на те, що видобуток марганцю здійснювався способом, який завдавав значної шкоди навколишньому середовищу.

  Корф і Лейбер, за даними джерел часопису, підтвердили під час допитів в ФБР, що Коломойський є кінцевим бенефіціаром низки американських активів. Проте обидва бізнесмени відмовилися спілкуватися на цю тему з пресою, так само як і сам Ігор Коломойський.

  Водночас ФБР розслідує справу проти українського олігарха за заявою його колишнього бізнес-партнера Вадима Шульмана.

  Шульман – українсько-американський бізнесмен, який частину свого часу проводить у США, а частину – в Монако. Він має до Коломойського великі претензії. У травні 2017 року Шульман подав позов до Високого суду Лондона, у якому звинуватив свого партнера в шахрайстві на понад 500 млн доларів. Позивач вирішив використовувати британську юрисдикцію, оскільки один з відповідачів, партнер Коломойського Геннадій Боголюбов, проживав на той момент у Великій Британії. Однак той продемонстрував суду чеки із женевського тренажерного залу Pure Sports Club, використовуючи їх як доказ того, що він проживає у Швейцарії. В результаті суд відмовився слухати справу, вирішивши, що вона не в його юрисдикції.

  «Однак Шульман не здався. Бізнесмен, який займається інвестиціями в біотехнології, подав заяву на Коломойського вже в ФБР, щоб справу у підсумку слухав американський суд. Приводом для цього стали американські активи Коломойського», – йдеться в статті.

  Розслідування ФБР може обернутися для мільярдера великими проблемами – головний ризик для об’єкта таких розслідувань пов’язаний з тим, що американські правоохоронні органи мають доступ до всіх доларових банківських транзакцій і рахунків і в разі чого можуть їх заморозити, зазначають журналісти.

  Як писав ZAXID.NET, раніше колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов визнали завдання збитків банку в розмірі 248 млн доларів проти інкримінованих їм 1,9 млрд доларів.

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150