Чому тернопільський бізнес переходить у тінь

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Важливою складовою доходів місцевих бюджетів є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Цей податок зараховуються до загального фонду бюджетів міст, селищ та сіл. Так от, в Тернопільській області за 2 роки обсяг сплати акцизного податку в місцеві бюджети скоротився більше, аніж вдвічі. Таку інформацію оприлюднив колишній нардеп та керівник Держаудитслужби в Закарпатській області, тернополянин Володимир Бойко.

  За його інформацією, в 2016 році суб’єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів 244 215,8 тис. грн. акцизного податку. У 2017 – 119 684,3 тис. грн., а вже у 2018 лише 109 056,6 тис. грн.

  – Звісно, похибка все таки могла бути, але максимум в межах 10 відсотків, а не в два рази. Вважаю, що зменшення сум сплаченого акцизного податку до місцевих бюджетів Тернопільської області є наслідком узгодженого з владою переходу бізнесу в тінь. Цілком ймовірно, що відбувається це на взаємовигідних умовах для суб’єктів господарювання та чиновників. Програє від цього бюджет та кожний житель Тернопільської області, адже понад 200 мільйонів гривень втрат сумарно за 2017 та 2018 роки суттєво відображається на спроможності сільських, селищних та міських рад вирішувати соціально-економічні проблеми. Скажімо, лише бюджет міста Тернополя втратив у порівнянні із 2016 роком по 30 мільйонів гривень у 2017 та 2018 роках, – повідомив Володимир Бойко.

  Закономірно, що поряд із місцевими бюджетами втрачає й державний бюджет, оскільки приховані продажі підакцизних товарів автоматично переходять й у несплачений податок на прибуток, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  – Прикро, що хапуги, які керують Тернопіллям, не дбають про наповнення казни, а лише тринькають бюджетні кошти, – підсумував Бойко.

  Варто принагідно нагадати, що Володимир Бойко свого часу був активним прихильником Юлію Тимошенко та правою рукою очільника Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василя Деревляного. Потім їхні дороги розійшлися, і не в останню чергу завдяки порошенківському керівництву Тернопільщини і особисто Степану Барні Бойко отримав хлібну посаду в Держаудитслужбі (колишня – КРУ).

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150