Екс-нардеп з Тернопільщини розповів, скільки землі вже продано по тіньових схемах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишній народний депутат з Тернопільщини, а нині радник міністра МВС Михайло Апостол розповів, що в обхід мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, близько 5 мільйонів гектарів такої землі за тіньовими схемами вже реалізовано.

  Результат пошуку зображень за запитом "радник міністра МВС Михайло Апостол"

  – Продаж землі с/г призначення відбувається безперервно вже декілька років в обхід мораторію. Не помилюся, коли скажу, що біля 20% землевласників свою частку вже продали, – заявив Михайло Апостол.

  Колишній нардеп, який до приходу в парламент займався агробізнесом, розповів про шахрайські схеми продажу землі, якими користуються спритні ділки в обхід недосконалого земельного законодавства, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Цими схемами є:

  – заповіт, який підкріплюється договором довготермінової оренди;

  – фінансова позика із заставою земельної ділянки;

  – договір міни (закон не забороняє міняти велику ділянку на маленьку);

  – надання земельної ділянки під ОСГ (по 2 га), яку закон не забороняє продавати;

  – зміна генерального плану населених пунктів, внаслідок чого землі за межами стають в межах населених пунктів і вже місцева рада “безкоштовно” роздає ці землі “відповідно до поданих заяв”.

  – Не помилюся, якщо скажу, що сьогодні продано по таких схемах близько 5 мільйонів гектарів землі на кругленьку суму. Можливо, хтось назве два позитивних фактори, які отримала держава чи селяни від такого продажу? Закон приймати потрібно і терміново, але з обмеженнями: хто має право купляти, в якій максимальній кількості. В іншому випадку всі, хто проти прийняття закону, захищають теперішній дерибан, корупцію, грошовитих олігархів та невідомо кого, які за безцінь скупляють сьогодні землі, та існуючий тіньовий ринок, а не селянина, фермера, власника земельної ділянки, не кажу вже про тих, хто бажає створити селянське господарство і на ньому особисто працювати, – підсумував пан Апостол.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150