Чехія надала Україні на підтримку ЗМІ та боротьбу з корупцією 1,3 млн євро

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Чеська Республіка за останні два роки виділила Україні фінансову допомогу в розмірі 1,3 млн євро.

  Результат пошуку зображень за запитом "Чехія надала Україні на підтримку ЗМІ та боротьбу з корупцією 1,3 млн євро"

  Про це, посилаючись на Радіо Прага, передає СТИК.

  «Уряд Чехії виділив за останні два роки українським громадським організаціям і фондам 35 мільйонів крон (1,3 млн євро)», – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що кошти були призначені на впровадження заходів щодо попередження корупції та боротьби з корупціонерами, підтримки якісних ЗМІ. Кошти також спрямовувалися на проекти з захисту прав людини у східних регіонах, непідконтрольних українському уряду, і в окупованому Криму.

  Зокрема, майже 16 мільйонів крон (627 тис. євро) розподілило в рамках грантових програм посольство Чеської Республіки в Києві. Ці кошти пішли на 19 програм, які реалізуються місцевими громадськими організаціями.

  Більш як мільйон крон було вкладено в проект, спрямований на надання юридичної допомоги і захисту українських громадян на Донбасі, ще 1,5 мільйона – на проект «Справедливий інтернет», півмільйона – на складання так званої карти порушень прав людини в Криму. Центр з питань економічної стратегії отримав на проект під назвою «Критичне мислення проти популізму» 1,3 млн крон.

  Крім того, ще 19 млн крон (745 тисяч євро) надало Україні Чеське агентство з розвитку. Ці гроші були витрачені на реформи у сфері загальної освіти, в тому числі на оновлення загальноосвітніх шкіл і вузів, перш за все тих, яким у результаті воєнного конфлікту довелося переїхати з окупованої території. Так, Чехія підтримала відновлення Донбаської національної академії будівництва і архітектури в Краматорську, яка готує фахівців широкого профілю з 1947 року, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка в Старобільську. Решту коштів отримав Львівський державний університет.

  Наголошується, що підтримка з боку Чехії надаватиметься і надалі. Минулого року уряд республіки схвалив виділення 20 мільйонів на програми розвитку і трансформації в Україні на період 2019-2021 рр.

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150