Найбагатший уродженець Тернопільщини отримав 1,5 мільярда доларів від незаконної діяльності

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сенатор США Роджер Вікер заявив, що, незважаючи на можливість екстрадиції до США, український олігарх Дмитро Фірташ продовжує отримувати “сотні мільйонів доларів незаконних прибутків” від оборудок з газом в Україні.

  Результат пошуку зображень за запитом "Дмитро Фірташ"

  За оцінками сенатора, найбагатший уродженець Тернопільщини Фірташ отримав 1,5 мільярда доларів від незаконної діяльності. А саме, через те, що “Нафтогаз” зобов’язаний продавати газ посередникам, якими досі володіє Фірташ, олігарх отримує доступ до газу, продає його кінцевим споживачам, але не сплачує “Нафтогазу”, а привласнює виручку, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Відповідну інформацію опублікував NBC News спираючись на лист співголови Гельсінської комісії США сенатора Роджера Вікера. У коментарі американському виданню, речник та юристи Фірташа Ленні Девіс та Ден Вебб відкинули звинувачення Вікера як “категорично і однозначно неправдиві”.

  Речник Вікера, Віка Ванметер наголосила, що лист сенатора засновано на перевіреній інформації.

  – Як співголова Комісії з безпеки та співробітництва в Європі сенатор Вікер регулярно зустрічається з іноземними делегаціями. Він глибоко зацікавлений в Україні і давно рішуче виступає проти агресії Володимира Путіна в регіоні. Лист був запитом від сенатора Вікера до адміністрації США стосовно новин про зусилля з екстрадиції Фірташа – широко відомого своєю корумпованістю та зв’язками з Кремлем і організованою злочинністю. Лист було написано після вивчення інформації низки джерел, що заслуговують на довіру, включаючи зустрічі з іноземними делегаціями, дані, наявні в публічному доступі та закриті дані, – зазначила Віка Ванметер.

  У Сполучених Штатах Фірташа звинувачують у хабарництві за кордоном. Йдеться про звинувачення у сприянні виплаті хабаря на 18,5 мільйона доларів посадовцям в Індії з метою отримання ліцензій на видобуток титану. Фірташа було заарештовано в 2014 році. Він перебуває в Австрії.

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150