В Україні продовжують вимагати хабарі у іноземних компаній – посол Франції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Україні продовжують траплятися випадки вимагання хабарів від бізнесменів, наслідком чого є стриманість іноземних компаній у виході на український ринок.

  Результат пошуку зображень за запитом "В Україні продовжують вимагати хабарі у іноземних компаній - посол Франції"

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

  “Я чотири роки працюю в Україні, і, якщо говорити про бізнес-клімат, то дійсно відбулося часткове покращення, але все ще лишаються і проблемні моменти. Чимало було зроблено після утворення структури UkraineInvest на майданчику уряду, чия робота була спрямована на вирішення складних ситуацій, які виникають у діяльності іноземних компаній, зокрема питання, пов’язані з відшкодуванням ПДВ, припиненням практик, які становили проблему як для українських, так і іноземних компаній”, – зазначила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

  Проте, за словами посла, на сьогодні “залишається певна кількість доволі проблемних моментів, наслідком чого є стриманість іноземних компаній щодо виходу на український ринок”.

  “Як приклад можу навести ситуацію, з якою стикаються видобувні компанії, які для діяльності тут потребують відповідних ліцензій: за кілька тижнів до завершення дії ліцензій до них приходять люди, які пропонують послуги за гроші, тобто йде мова про хабарі, які вони вимагають для поновлення тих ліцензій”, – сказала Дюмон.

  І додала, що “до честі французьких компаній – вони відмовляються від участі в подібних оборудках”.

  Також посол наголосила: приклад із ліцензіями є одним із багатьох проблемних моментів, які трапляються в роботі французьких компаній.

  “І я, як представник Франції та керівниця посольства, приділяю надзвичайно багато часу й енергії, займаючись подібними випадками, адже непоновлення ліцензії змусить компанію залишити Україну”, – зазначила вона.

  І додала, що посольство докладає багато зусиль, аби захищати інтереси французьких компаній і дозволити їм і надалі працювати на українському ринку, при цьому не користуючись корупційними схемами, до яких їх подекуди схиляють.

  “Я веду до того, що було б фантастично, аби той час і енергію, які ми витрачаємо на захист наших компаній, ми могли би присвятити сприянню новим проєктам”, – додала дипломат.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150