Суд залишив зупиненою справу скандального прикарпатського олігарха Бахматюка

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд не скасував постанову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про зупинення слідства за підозрою олігарха Олега Бахматюка в організації заволодіння ВіЕйБі банком стабілізаційним кредитом Національного банку України на 1,2 млрд грн.

  Результат пошуку зображень за запитом Суд залишив зупиненою справу олігарха Бахматюка

  Таке рішення 26 лютого ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє СТИК з посиланням на Слово і Діло.

  САП і НАБУ виділили матеріали щодо олігарха Олега Бахматюка, ексголови правління ВіЕйБі банку Дениса Мальцева та екскерівника спостережної ради цього ж банку Наталії Василюк. У цьому виділеному провадженні прокурор САП виніс постанову про зупинення слідства. Адвокат одного з підозрюваних подав скаргу на цю постанову, проте суд відмовив у задоволенні.

  Як відомо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

  При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це – на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

  За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

  (Visited 55 times, 1 visits today)
 • 180x150