«Укравтодорівський картель» дав виграти тендер на 1 мільярд турецькій компанії, яку раніше вимагали зняти з торгів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  16 квітня Служба автомобільних доріг у Запорізькій області повідомила про намір укласти два договори з турецькою фірмою «Ozaltіn Іnsaat Tіcaret VE Sanayі AS» на поточний середній ремонт двох ділянок автомобільної дороги державного значення М-18 Харків-Ялта на загальну суму 1,08 млрд гривень. 

  Про це повідомляється у системі «Прозоро».

  У торгах приймали участь ще три компанії – «Автомагістраль-Південь», «Онур конструкціон  інтернешнл» та  «Ростдорстрой», які займають перші три місця серед найбільших підрядників Укравтодору, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  На аукціонах по М-18 ці компанії незначно знижували свої пропозиції, що дозволило виграти торги «Озалтіну» зі знижкою 8% на обох тендерах.

  Нагадаємо, перед аукціоном «Автомагістраль-Південь» та «Онур» подавали скаргу до Тендерної колегії Антимонопольного комітету на дії замовника, який допустив «Озалтін» до торгів. У скарзі компанії зазначали, що турецька фірма на вимогу підтвердити досвід надала договори, які були укладені не протягом останніх трьох років, як того вимагав замовник, а старіші.

  Саме цю дискримінаційну вимогу, яка полягає у тому, що учасник має надати на підтвердження досвіду аналогічні договори в об’ємі 100% по основним видам робіт, які виконанні на 85% протягом останніх трьох років, Укравтодор лобіює у своїх Методичних рекомендаціях. Вимога звужує коло потенційних учасників тендерів на дорожні підряди до декількох компаній, які забрали майже половину всіх підрядів Укравтодору в минулі роки.

  Крім цього були і інші невідповідності у документації турецької компанії. Зокрема, фірма не надала у тендерній пропозиції договори лізингу техніки; документів, які підтверджують працевлаштування деяких робітників; надала відгук від замовника по аналогічному договору, який містив не повний перелік інформації.

  Але «Онур» та «Автомагістраль-Південь», які майже одночасно подали свої скарги на допуск компанії до тендеру, разом відкликали всі чотири скарги по обом тендерам (детальніше про це  «Наші Гроші» писали тут)

  Довідково: Турецький холдинг «Ozaltіn» заснований бізнесменом Нурі Озалтином у 1965 році. Компанія займається будівництвом інфраструктурних проектів, енергетикою  та туризмом.

  (Visited 81 times, 1 visits today)
 • 180x150