З 19 квітня всі держзакупівлі від 50 тисяч гривень повинні проходити через Prozorrо

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Нижній поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro з 19 квітня знизиться на 150 тис. грн – до 50 тис. грн. Такі зміни передбачає нова редакція закону про «Про державні закупівлі».

  З 19 квітня набирає чинності нова редакція закону «Про державні закупівлі», яка передбачає зниження нижнього порогу для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 тис. до 50 тис. грн.

  Про це повідомила прес-служба Prozorro, пише СТИК.

  Згідно з попередньою редакцією закону, на допорогові суми замовники могли підписувати контракт з постачальником безпосередньо.

  У Prozorro підкреслюють, що зміни законодавства відкриють більш як 250 тис. закупівель для учасників, а також виведуть бізнес на додатковий ринок на 30 млрд грн. Крім цього, нова редакція закону передбачає посилення відповідальності за грубі порушення тендерного законодавства.

  Зокрема, якщо замовник необгрунтовано відхилив тендерну пропозицію і це підтвердить Держаудитслужба, його чекає штраф від 25 до 51 тис. грн. Якщо ж державна структура уклала договір без використання передбачених законом тендерних процедур, то штрафуватимуть її директора – на суму від 34 до 85 тис. гривень.

  За несуттєві процедурні порушення розмір покарання для замовників зменшується – до 1,7 тис. грн з 11,7 тис. Також учасник, який переміг у тендері, тепер зможе виправити несуттєві помилки в тендерній пропозиції протягом 24 годин з моменту оголошення його переможцем.

  Крім цих новацій, нова редакція закону передбачає:

  • удосконалення механізму оскарження тендерних процедур в Антимонопольному комітеті України (плата за скаргу повертатиметься бізнесу в повному обсязі, якщо її задовольнить АМКУ);
  • поліпшення захисту замовників від демпінгу (Prozorro підсвічуватиме пропозиції учасників, які будуть на 30-40% нижчі за найближчі пропозиції конкурентів, після чого замовник може вимагати від таких учасників обґрунтування ціни);
  • роботу швидкої альтернативи для невеликих допорогових закупівель – Prozorro Market (для купівлі пального, канцелярії, техніки, медвиробів, продуктів та іншого); поступову зміну колективного ухвалення рішень персональним.
  (Visited 62 times, 1 visits today)
 • 180x150